1989’daki kazada hayatını kaybedenler anıldı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Yılport Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989’da Havza ilçesinde geçirdiği trafik kazasının 33. yıl dönümü ötürüsıyla olayın yaşandığı yerde anma programı düzenlendi.
Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması kararı hayatını yitiren kırmızı-beyazlıların teknik yöneticisi Nuri Asan, futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic ve sürücü Asım Özkan, kazanın yaşandığı yerde anıldı.
Havzalı Sevimliler taraftar kümesinin lideri Emre Aysan, burada yaptığı açıklamada, meydana gelen kazanın hem Samsun hem Türk sporunu yasa boğduğunu lisana getirerek, “Bu acı günümüzü unutmayacağımızı belirtir, hayatını kaybeden hocamız ve futbolcularımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir sefer daha başsağlığı dileriz. Önümüzdeki yıl toprağa değil, Samsunspor anıtına çelenk bırakmak istiyoruz. Burada, yaşanan elim olayı unutturmayacak ve kazalara karşı hassaslığı artıracak bir anıt istiyoruz.” sözlerini kullandı.
çabucak sonrasında dua edilerek kaza yerine çiçek bırakıldı.
Anma programına Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı, Havza Belediye Lideri Sebahattin Özdemir, Havza Belediyesi Halkla İlgiler Müdürü Zeki Kurt ile taraftarlar katıldı.
 
Üst