Ahmet Işık Çebi, Beşiktaş yardım toplama merkezini ziyaret etti

Felaket

New member
Beşiktaş Kulübü, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere biroldukça vilayetimizde hissedilen zelzeleler daha sonrasında yardım kampanyası başlatıldığını açıklamıştı. Başta teknik yönetici Şenol Güneş olmak üzere, ekip kaptanları Cenk Tosun, Josef de Souza, Necip Uysal ve Atiba Hutchinson; siyah-beyazlı taraftarları, depremzedelere yardımda bulunmaları için davette bulunmuştu. Yardımlar, bu sabah itibariyle Vodafone Park’ta toplanmaya başladı. Siyah-beyazlı takımın lideri Ahmet Işık Çebi de stadyumda yardım merkezine ziyarette bulundu.

Öte yandan Vodafone Park’ta yalnızca siyah-beyazlı taraftarların değil, biroldukça futbolseverin yardımda bulunduğu öğrenildi. Zelzele bölgelerine gönderilmek üzere başta battaniye, çadır içi soba, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, termal içlik, polar, kışlık bot, bebek maması olmak üzere pek hayli hijyen materyalleri toplandı.

AHMET IŞIK ÇEBİ: BİRLİK VE birlikteLİK İÇERİSİNDE OLMAMIZ GEREKEN BİR SÜREÇ

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, “Öncelikle hepimize, milletimize geçmiş olsun. Birlik ve birliktelik içerisinde olmamız gereken bir müddetç. bu biçimde bir durum maalesef kelam konusu oldu. Allah’ın müsaadesiyle el ele verip, bunun altından kalkacağız. Burası bir spor kulübü. Lakin husus vatan, millet, halk, insanlık olduğu vakit spor kulüpleri de ne yapabileceklerini, nerede durabileceklerini yeterli biliyorlar. Bunu da gösterdiler. Bedelli rakiplerimiz Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve öteki hepsine buradan candan teşekkür ediyorum. Alandaki rekabetin haricinde, bu biçimde bir durumda el ele tutuşup, halkımızın yardımlarına aracı olabilmek de bu acının içerisinde, bizim için memnunluk kaynağı oldu. Buradan yine sesleniyorum. Beşiktaşlı kardeşlerimiz, buraya getirebilirler. Karşı tarafta oturanlar Fenerbahçe Stadı’na götürebilir, Galatasaray Stadı’na götürebilirler. Onlar getirip, bize bırakıyorlar. ötürüsıyla bu acının ortasında hoş bir beraberlik yaşıyoruz. Bu tüm dünyaya bir ders olsun ki Türkiye Cumhuriyeti halkı ve vatandaşı, gerektiği vakit tek yumruk, tek bilek olmayı becerecektir. İnşallah fazlaca çabuk yaralarımız sarılır. Temenni ediyorum ki kayıplarımız da artık son bulur” tabirlerini kullandı.

DHA