“Ankaragücü, Harika Lig’e ait”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü’nün deneyimli futbolcusu Eren Derdiyok, “Ankaragücü’nün gayesi yine Muhteşem Lig’de yer almak, bunun için buradayım. Ankaragücü’nün Üstün Lig’e ilişkin olduğunu düşünüyorum” dedi.
Sarı-lacivertli gruba bu dönem transfer olan ve birinci defa alt ligde forma giyen Eren, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Ankaragücü’nün amaçlarının kendisini heyecanlandırdığını lisana getiren 33 yaşındaki golcü, “Ankaragücü’nün maksadı tekrar Harika Lig’de yer almak, bunun için buradayım. Ankaragücü’nün Muhteşem Lig’e ilişkin olduğunu düşünüyorum. Bu maksat de beni hırslandırıyor. İnşallah seneye Harika Lig’de oynayacağız.” tabirlerini kullandı.
Çok düzgün bir ekip kurulduğunu anlatan Eren, “Çok karakterli, yetenekli oyuncularımız var. Bu saha içine de yansıyor. Takımımız fazlaca kaliteli. Aile ortamı var. Futbolda bu biçimde bir ortam var ise maksada ulaşmak daha kolay oluyor.” diye konuştu.
“Taraftarımıza gereksinimimiz var”
Eren Derdiyok, MKE Ankaragücü taraftarından övgüyle bahsetti.
Transferindilk evvel de sarı-lacivertli taraftarı bildiğini aktaran golcü futbolcu, şunları kaydetti:
“Ankaragücü taraftarını buraya gelmeden biliyordum. Galatasaray’da oynarken görmüştüm. Ankaragücü’nün yeri büyük kadroların yanı. Nitekim o düzeyde taraftarı var. Bu sene onlara muhtaçlığımız var. Bizi desteklemeye devam etsinler onları keyifli edeceğimizin kelamını veriyorum. İnşallah, kenetlenip daima birlikte amaca ulaşacağız.”
TFF 1. Lig’de yarın oynayacakları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına da değinen Eren, “Ligde kolay maç yok. Herkes herkesi yenebilir. Basamak basamak her maça yüzde yüzümüzü veriyoruz. Hafta sonu bizim için epeyce kıymetli bir maç var. 3 puanı alıp ardımızdan gelen ekiplerle arayı korumak istiyoruz.” biçiminde konuştu.
TFF 1. Lig’de birinci 7 haftada 6 gol atan Eren, bu ligde konuma girmenin de sıkıntı olduğunu vurgulayarak, “1. Lig hakikaten güç. Muhteşem Lig’den epey farklı. Oyun manasında büyük fark var. Natürel sıkıntı tarafları de var. Bu ligde gol atmak hayli kolay değil. Umarım burada gol rekoru kırarım. Gol sayısı, amacı koymadım. Muhteşem Lig’e çıktıktan daha sonra benim ne kadar attığımın bir değeri yok.” değerlendirmesinde bulundu.