Atiba Hutchinson, Kanada-Hırvatistan maçında tarihe geçti! Ülkesinde birinci…

Felaket

New member
2022 Dünya Kupası F Kümesi’nde Fas’ın Belçika’yı 2-0’la geçmesi istikrarları değiştirmiş, Hırvatistan-Kanada maçının değeri artmıştı.

Hırvatlar, kümeye tutunmak, Kanada ise son 16 umutlarını canlı tutmak için Khalifa Stadı’na geldi.

Uruguaylı hakem Andres Matonte’nin yönettiği maça fazlaca güzel bir başlangıç yapan Kanada, çabucak hemen 2. dakikada genç yıldızı Alphonso Davies ile öne geçti.

22 yaşındaki yıldız sol bek, Kanada’nın Dünya Kupası tarihli birinci golünü atan isim oldu. Ayrıyeten Davies, Mario Götze’den bu yana Dünya Kupası’nda gol atan birinci Bayern Münih oyuncusu olmayı başardı.

Golün şokunu çabuk atlatan son Dünya Kupası finalisti, rakibine çabuk yanıt verdi. 36. dakikada Andrej Kramaric ve 44. dakikada Marko Livaja’nın birinci yarıyı 2-1 önde tamamlayan Hırvatistan, tesirli oyununu 2. yarıda da sürdürdü.

70. dakikada Kramaric, bir sefer daha sahneye çıkarken 90.4. dakikada son kelamı Lovro Majer söylemiş oldu. Kümeye Fas birlikteliği ile başlayan Hırvatistan, 2. maçlar sonunda liderlik koltuğuna oturdu.

Kanada ise Belçika’ya yenildiği maçın akabinde ikinci maçından da mağlup ayrılınca puansız kaldı ve son maç öncesinde üst tipe yükselme bahtını kaybetmiş oldu.

Bu maç Beşiktaş forması giyen Kanada Kaptanı Atiba Hutchinson için de başka bir mana tabir etti. Deneyimli isim, birinci 11’de başladığı maçın 73. dakikasında yerini Hataysporlu Sam Adekugbe’ye bıraktı.

Kupa öncesi Beşiktaş’ta önemli bir sakatlık yaşamasına karşın tedavi süreci daha sonrası takımda kendisine yer bulan 39 yaşındaki orta saha, muradına da ermiş oldu.

Ülkesinin en kıymetli futbolcuları içinde yer alan başarılı isim, Kanada Erkek Futbol Ulusal Grubu formasıyla 100 maça çıkan da birinci futbolcu olarak tarihe geçti.

Karşılaşma daha sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Atiba, golü bulmalarına karşın skoru koruyamadıklarına değindi, “Erken gelen bu gol, çabucak sonrasında bunu koruyamadık. çabucak sonrasında oyundan düşmeye başladık. Hırvatistan, kalitesini daha fazla gösterdi oyun boyunca.” dedi.

Türkiye’ye ve Beşiktaş taraftarına da bildiri gönderen Kanadalı, “Onlara hayli şükran duygusu hissediyorum. Oynamak için sabırsızlanıyorum. Beni epey cesaretlendiriyor Türkler. Beni destekledikleri için tüm Türk halkına teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

Hırvatlar, kümeye tutunmak, Kanada ise son 16 umutlarını canlı tutmak için Khalifa Stadı’na geldi.

Uruguaylı hakem Andres Matonte’nin yönettiği maça epey düzgün bir başlangıç yapan Kanada, çabucak hemen 2. dakikada genç yıldızı Alphonso Davies ile öne geçti.

22 yaşındaki yıldız sol bek, Kanada’nın Dünya Kupası tarihli birinci golünü atan isim oldu. Ayrıyeten Davies, Mario Götze’den bu yana Dünya Kupası’nda gol atan birinci Bayern Münih oyuncusu olmayı başardı.

Golün şokunu çabuk atlatan son Dünya Kupası finalisti, rakibine çabuk yanıt verdi. 36. dakikada Andrej Kramaric ve 44. dakikada Marko Livaja’nın birinci yarıyı 2-1 önde tamamlayan Hırvatistan, tesirli oyununu 2. yarıda da sürdürdü.

70. dakikada Kramaric, bir defa daha sahneye çıkarken 90.4. dakikada son kelamı Lovro Majer söylemiş oldu. Kümeye Fas birlikteliği ile başlayan Hırvatistan, 2. maçlar sonunda liderlik koltuğuna oturdu.

Kanada ise Belçika’ya yenildiği maçın akabinde ikinci maçından da mağlup ayrılınca puansız kaldı ve son maç öncesinde üst cinse yükselme bahtını kaybetmiş oldu.

Bu maç Beşiktaş forması giyen Kanada Kaptanı Atiba Hutchinson için de farklı bir mana tabir etti. Deneyimli isim, birinci 11’de başladığı maçın 73. dakikasında yerini Hataysporlu Sam Adekugbe’ye bıraktı.

Kupa öncesi Beşiktaş’ta önemli bir sakatlık yaşamasına karşın tedavi süreci daha sonrası takımda kendisine yer bulan 39 yaşındaki orta saha, muradına da ermiş oldu.

Ülkesinin en değerli futbolcuları içinde yer alan başarılı isim, Kanada Erkek Futbol Ulusal Grubu formasıyla 100 maça çıkan da birinci futbolcu olarak tarihe geçti.

Karşılaşma daha sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Atiba, golü bulmalarına karşın skoru koruyamadıklarına değindi, “Erken gelen bu gol, ondan sonrasında bunu koruyamadık. çabucak sonrasında oyundan düşmeye başladık. Hırvatistan, kalitesini daha fazla gösterdi oyun boyunca.” dedi.

Türkiye’ye ve Beşiktaş taraftarına da bildiri gönderen Kanadalı, “Onlara epey şükran duygusu hissediyorum. Oynamak için sabırsızlanıyorum. Beni hayli cesaretlendiriyor Türkler. Beni destekledikleri için tüm Türk halkına teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.