Balıkesirspor üç puanı gözüne kestirdi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Balıkesirspor’un teknik yöneticisi Giray Bulak, 9 Ocak Pazar günü deplasmanda Beypiliç Boluspor maçında 3 puanı hedeflediklerini söylemiş oldu.
Bulak, B. Boluspor gayreti öncesi Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.
B. Boluspor maçını pahalandıran Bulak, “Bu hafta biliyorsunuz pazar günü Bolu’da Boluspor’a karşı oynayacağız. Ligin birinci yarısında yendiğimiz iki gruptan biri. Bu maçı da bir daha yenmek için oynayacağız. Çocuklarla yaptığımız toplantılarda daima birebir şeyi söylüyorum, bizim 1 puanla işimiz yok bütün maçlarımızı galibiyet için oynayacağız.” dedi.
Son 6 maçta tıpkı motivasyon ile alana çıktıklarını ancak istedikleri kararı alamadıklarını tabir eden Bulak, “Birbirimizi daha yeterli tanıdık. Hem oyuncular bizim oyun alışkanlıklarımıza alıştılar tıpkı vakitte biz onların daha ne yapabileceğini biliyoruz. O bakımdan rakibi yenmek için oynayacağız, yalnızca Boluspor değil, önümüzde oynayacağımız bütün maçları kazanmamız lazım. Biz ona nazaran çalışıyoruz.” diye konuştu.
Gruptan ayrılan oyuncular olduğunu hatırlatan Bulak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Abdulkadir Özgen ekipten ayrıldı, Andaç ve Cemal ayrılacak. Bunun yanında ekipten ayrılacak birkaç oyuncumuz daha var. Roman Bejzak tatilde ülkesine gitti ve Kovid-19 oldu. Ülkesinde evvel eşi, daha sonra da çocukları kovid oldu. Karantinada oldukları için sanırım birkaç gün içerisinde karantinası bitecek ve ortamıza katılacak. Muhammet Ali Doğan da bu ortada kovide yakalandı. O bugün ortamıza katılıyor. Bilindiği üzere İbrahim Halil Çolak’ın Eyüp maçından evvel testi müspet çıkmıştı fakat şu anda yalnızca Roman Bejzak ortamızda değil.”
Genç oyuncu Peter Ambrosse ile profesyonel mukavele imzaladıklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, bu oyuncunun 12 Ocak’ta orta transfer açıldıktan daha sonra takıma dahil edileceğini söylemiş oldu.
“Erdem’in kıymeti 1,5 milyon avro”
Balıkesirspor’un başarılı ve genç yetenekleri içinde yer alan Fazilet Gökçe için biroldukca kulüpten tekliflerin geldiğini söyleyen Balıkesirspor Teknik Yöneticisi Giray Bulak, koşullarını kabul eden kulüplerle masaya oturacaklarını tabir etti. Bulak, Erdem’in transferiyle de ilgili şunları söylemiş oldu:
“Trabzonspor Fazilet Gökçe’yi izledi. Karabük’ün Lideri Süleyman Bey’le görüştük. Bunun yanında Eyüp Liderinin teklifi var, İstanbulspor Liderinin teklifi var. Lakin biz oyuncumuzun kıymetini biliyoruz ve bu paha karşılığında oyuncumuzu vermek istiyoruz. Alabilecek olanlar da şu kaideyle bize gelsin istiyoruz, Fazilet Gökçe için o bedel 1,5 milyon avro. ötürüsıyla bizim isteğimiz, fikrimiz bu ve sene sonuna kadar bizde oynamasını istiyoruz. Fazilet Gökçe uygun bir çocuk, güzel bir ailede yetişmiş, âlâ bir eğitim almış birisi. Mevki prestijiyle eksikleri var ancak o düzelecek. Ben gelince daha birinci idmanda Erdem’in uygun bir oyuncu anladım ve kendisini çekip konuştum.”
Son olarak idarenin transfer tahtasını açacağına inancının tam olduğunu vurgulayan Teknik Yönetici Giray Bulak, “Kulüp idaremiz transfer tahtasını açabilmek ismine çalışmalarını sürdürüyor. Ben inanıyorum ki idaremiz transfer tahtasını açacaktır.” diye konuştu.