“Başkan istifamı kabul etmedi”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig kadrolarından Beypiliç Boluspor’un teknik yöneticisi Reha Kemal Erginer, berbat gidişatın akabinde nazaranvi bırakmak istediğini kulüp liderine ilettiğini fakat bu isteğinin kabul edilmediğini bildirdi.
Erginer, kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, son oynanan Manisa FK maçı ile ligin ikinci yarısındaki durumu kıymetlendirdi.
İkinci yarıya hoş başladıklarını belirten Erginer, “İkinci yarıda 10 maç oynadık. Kusursuz başladığımız 5 maçlık dönemin gerisinden bunun tam zıddı yaşadığımız 5 maçlık dönem var. Bilhassa Manisa maçını söyleyebilirim. Bu vakte kadar herbiçimde geçen seniçin beri oynadığımız en makus futbolu oynadık. Maçın hiç bir dakikasında oyuna ortak olamadık. Rakibe karşılık veremedik. Bunu yalnızca taktiksel açıdan ya da oynanan oyun manasında söylemiyorum. Manisa maçında, coşkumuz, isteğimiz isteğimiz de yoktu. ötürüsıyla maçın hiç bir dakikasında oyunda olamadık.” diye konuştu.
“Futbolcularım fazlaca baskı yaptı misyonu bırakmamam için”
Erginer, Manisa FK müsabakasındaki berbat ve isteksiz oyunun kendisini rahatsız ettiğini lisana getirerek, şöyleki devam etti:
“Maçtan daha sonra oyuncularımla soyunma odasında konuştum. Bu gidişatı, 5 maçlık dönemi. Maç özelindeki sıkan şeyleri liderle da konuşacağımı da söylemiş oldum. Oyuncularıma, ‘Başkanımız kabul ederse bakılırsavi de bırakacağım’ı söylemiş oldum soyunma odasında. Liderimizle çabucak sonrasında konuştuk, kabul etmedi benim bu isteğimi. Bir şeylerin değişmesi gerektiği ile ilgili niyetim oldu. Oyuncularım da maçtan daha sonra tesiste yanıma geldiler. Onlarla konuştuk. Onların benim bu sonucuma gösterdikleri duruş, reaksiyon de değerliydi. Futbolcularım epeyce baskı yaptılar nazaranvi bırakmamam için. Benim nazaranvi bırakmamam için bana yaptıkları baskıyı aslında burada değil de alanda görmek istiyorum. Onlar da bundan daha sonra bu biçimde bir oyunu tekrar oynamayacaklarını, bunu da alanda göstereceklerini söylemiş olduler. Bizim temel maksadımız; Boluspor’un başarısı. Ne yapılması gerekiyorsa gerçek vakitte onu yapmamız gerekiyor. Biran evvel toparlanmamız kural.”
Bundan daha sonraki süreçte kendilerini korkutan maç olmadığını aktaran Erginer, “Bizi korkutan kendi oyunumuzu alana yansıtamamamız. tekrar bu biçimde bir oyunun dönem bitene kadar oynanacağını, bu biçimde bir maç yaşayacağımızı düşünmüyorum. yine kadro bütünlüğünü sağlayacağız. Bunu tekrar yakalayacağız. Bu haftadan itibaren alana yansıtacağız.” tabirlerini kullandı.