Berlin voleybolu Anton Brehme’yi İtalya’ya veda ediyor

Beykozlu

New member
Ev
Spor Dalları
Arrivederci güneş ışığı: Berlin Volleys, Anton Brehme’ye İtalya’ya veda ediyor

Orta blokçuya ek olarak, üç profesyonel daha voleybol şampiyonundan ayrılıyor. Çekirdek ekip kalır – ve iki Alman ve bir Estonyalı tarafından desteklenir.

Karin Buehler

İtalya'ya taşınıyor: Anton Brehme BR Volleys Max Schmeling-Halle Berlin *** Berlin, Almanya 01 Mayıs 2023 1 VBL 2022 2023 Playoff Final SP 1 Berlin Recycling Volleys vs VfB Friedrichshafen Resimde Anton Brehme BR Volleys Max Schmeling Halle Berlin Telif hakkı: xFotostandx/ xReuhlx

İtalya’ya taşınıyor: Anton Brehme BR Volleys Max Schmeling-Halle Berlin *** Berlin, Almanya 01 Mayıs 2023 1 VBL 2022 2023 Playoff Final SP 1 Berlin Recycling Volleys vs VfB Friedrichshafen Resimde Anton Brehme BR Volleys Max Schmeling Halle Berlin Telif hakkı: xFotostandx/ xReuhlxReuhl/imago

“Şirin olmak bir lanet. Herkes senin şirin olduğunu düşündüğünde nasıl oluyor biliyor musun? Ah o şirin, bak ne kadar şirin. Şirin olmaktan nefret ediyorum.” Birkaç hafta önce BR Volleys, sosyal medyada Anton Brehme’nin bir Habersuna eşlik eden bir TV reklamından bu metni yayınladı.Metin aslında tuzlu bir bisküvi reklamına ait, Brehme çikolatalı krema yemeyi tercih ediyor.Çok tatlı.Ancak yedi. Bu sezon sahada kendini tanıtıyor: ağdaki hızlı oyunu ve Şampiyonlar Ligi’ndeki ve Bundesliga’nın son play-off’larındaki yüzde 80’in üzerindeki hücum oranları, geldiklerinde servisleri ve pazılarıyla.

Anton Brehme, İtalya Ligi’nde Modena Volley’e transfer oldu

Brehme’nin sezonunu ve Instagram profilini yakından takip edenler tahmin edebilirdi. Bu söylentiler zaten BR Volleys Şampiyonlar Ligi maçlarında da vardı. Modena’nın Alman enternasyonaliyle ilgilendiği söylendi. Ve şimdi, Brehme Cumartesi günü Berlin takımıyla ikinci Almanya şampiyonluğunu kutladıktan ve Instagram’da bu eşsiz takımın bir parçası olduğu için minnettar olduğunu yazdıktan sonra çapraz hücum oyuncusu Marek Sotola, “Seni şimdiden özledim” yanıtını verdi. Sütyen,” diye yanıtladı Brehme.

Brehme’ye ilk temel İtalyanca dersini birkaç suratla veren yardımcı antrenör Lucio Oro’nun tavsiyesi daha da netti: “Io mi chiamo Anton Brehme, ho 23 anni …”, Oro yazdı. Ve aslında 2.06 metre boyundaki sarışının yakında “Benim adım Anton Brehme, 23 yaşındayım” cümlesini daha sık söyleme ihtimali de yüksek. Çünkü Salı akşamı BR Volleys sezon sonu partisinde Kaweh Niroomand, Brehme’nin İtalya liginde Modena Volley’e taşındığını doğruladı. BR Volleys menajeri, “İtalya her zaman bir voleybolcunun hayalidir” dedi.

Güneş yeniden parlıyor: Anton Brehme'nin BR Voleybolları için anlamı

Güneş yeniden parlıyor: Anton Brehme’nin BR Voleybolları için anlamı
  • hisseler
2018’de Brehme’ye ikinci oyun haklarını çoktan vermişti, böylece Leipzig’li genç adam sadece VC Olympia’da değil, BR Volleys’de de kullanılabilsin. Lüneburg’da geçen bir yılın ardından 2020/2021 sezonu için geri dönen Brehme, Berlin takımıyla şampiyon oldu. Daha sonra dizindeki sakatlık ve ameliyat nedeniyle bir sezon ara vermek zorunda kaldı ve bir süre bırakmayı düşündü. Ancak bu sezon, Bounce House Kupası’nı ve kupayı da kazandığı genç şampiyon takımın bir parçasıydı.

Brehme herkesin sevdiği biri. Yüzbaşı Ruben Schott ona güneş ışığı diyor. Şampiyonluk kutlamasında en büyük parti kurucularından biriydi. “Ertesi gün,” dedi, “Berlin’den ayrıldığım için gerçekten üzüldüm. Hala üzgünüm. Kulübü seviyorum ve Kaweh bana şans verdiği için çok mutluyum.” Çok zor bir karardı ama küçüklüğünden beri İtalya’yı hayal ediyor.

Berlin Volleys için 13. şampiyonluk unvanı: “Başarı asla sıkıcı değildir”

Berlin Volleys için 13. şampiyonluk unvanı: “Başarı asla sıkıcı değildir”
  • hisseler
Brehme’ye ek olarak pasör Angel Trinidad, çapraz hücum oyuncusu Matheus Krauchuk ve dış hücum oyuncusu Antti Ronkainen de BR Volleys’ten ayrıldı. Çekirdek ekip bir arada kalır ve yeni teknik direktör Joel Banks’in rehberliğinde daha da gelişebilir. Eski milli takım liberosu Markus Steuerwald yeni yardımcı antrenör olacak. Niroomand, Brehme’nin pozisyonu için Estonyalı Timo Tammemaa ile anlaştı. İki Alman profesyonel de geliyor: Çapraz pozisyon için Daniel Malescha ve pas için Leon Dervisaj.

Brehme, Modena’da eski milli teknik direktör Andrea Giani tarafından talimat almayı bekliyordu. Ancak Nisan sonunda CEV Kupası’nı kazandıktan sonra kulüp Giani’nin sözleşmesini uzatmayacağını açıkladı. Modena’da kimin teknik direktör olacağı henüz belli değil, ancak Brehme servis atma ve blok atma konusunda hala gelişmesi gerektiğinin farkında. Anton gelişiminin henüz başında. Bir sonraki adımı bizimle birlikte atabilirdi,” dedi teknik direktör Niroomand Salı akşamı, “ancak Anton biliyor ve ben de biliyorum: Almanya’ya dönerse, o zaman sadece bize.”