Beşiktaş-Sporting maçı daha sonrası Sergen Yalçın: 4-1 adil skor değil! 100 yılda bir olur!

Felaket

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Sporting Lizbon’a 4-1 yenildikleri maçta uygun oynadıklarını ancak sonuç alamadıklarını söylemiş oldu. Yalçın müsabakanın akabinde gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı açıklamada, yenilgiden dolayı üzgün olduklarını belirterek, “Oyundan dolayı hüznüm yok, yalnızca skordan hüzünlüyüm. 4-1’lik oyun olmadı.” dedi.

Kadrosunun yeterli çaba ettiğini vurgulayan Yalçın, “Hücum oynamaya çalıştık, durumlar yakaladık. Bilhassa birinci yarı kornerden 3 gol yedik. Bu bizim için gecenin en hüzünlü tarafı. Bunu biraz da şanssızlık olarak değerlendiriyorum, beklediğimiz değildi.” değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nin farklı bir kulvar olduğunu kaydeden Yalçın, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Kazanmak, kaybetmek, uygun oynamak, berbat oynamak burada uğraş kolay değil. Yapılan yanlışların cezası çabuk kesilebiliyor. Oyuncuların gayretinde mutluyum. Oyuncular iştahla kazanmak için uğraş etti. Skoru yorumlamakta zorlanıyorum, 4-1 adil skor değil. Yapacak bir şey yok. Çok çabuk biçimde önümüzdeki karşılaşmaya hazırlanmamız gerekiyor.”

Yanılgılı goller yemediklerini sıradan goller yediklerini vurgulayan Yalçın, “sıradan goller yemek kadronun moralini bozuyor, oyundan düşürüyor. 3-1’den daha sonra gayret sarf ettik. Son 10 dakikayı dikkate almamak lazım, oyun kopmuştu.” tabirlerini kullandı.

Kornerlerden yedikleri gollere değinen Yalçın, “O topun orada sekmesi talih. Uzun adamlarımız var, Batshuayi ve Larin vardı. Seken topa birisi vurabilir. Yanılgı olarak görmüyorum. Futbolda herkes tedbir alırsa 0-0 biter. Yediğimiz golleri şanssızlığa bağlıyorum. Dilekli, istekli oynarken, duruma girerken, rakibi öteki alana kapatmışken sonuçlandırmada sorun yaşadık. Kazandığımız kornerde rakip başla topu çıkardı, bu herbiçimde 100 yılda bir olur. Yediğimiz gollerde savunma yanlışı olduğunu düşünmüyorum. Belirli eşleşmeler var.” diye konuştu.

“Daha evvel kornerden gol yedik mi, bilemiyorum” diyen Yalçın, Adana Demirspor müsabakasında bunu yaşadıklarının hatırlatılması üzerine “O gol fauldü. Adana Demirspor maçındaki durumlar ABD ragbisinde oluyor. Kornerden gol yemiyoruz. Oyuncu da kusur yapabilir, takılıp kalmamak lazım. Nasıl tedbir alırız dermanına bakarız. Skora hayli aldanmayın, oyunun karşılığı değildi.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Belki UEFA talihimiz olabilir’

Kümede üçüncü sefer yenildiklerini hatırlatan Yalçın, “Gruptan çıkma talihimiz var mı, zannetmiyorum. Tahminen UEFA bahtımız olabilir. Onu kovalamaya çalışacağız.” diye konuştu.

Taraftarların kimi futbolculara reaksiyon göstermesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Yalçın, şunları söylemiş oldu:

“Taraftarlar bizim için kıymetli, onların takviyesini natürel ki hissetmek istiyoruz. Vakit zaman futbolda skorlara nazaran bu cins protestolar olabiliyor. Garip şeyler değil. Kadro olarak bundan daha sonraki karşılaşmalarda daha düzgününü oynar, kazanırız ve taraftarlarımızı keyifli etmeye çalışırız.”