“Biz bunu başarabilecek tecrübeye sahibiz”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig kadrolarından Yeni Malatyaspor, Teknik Yönetici Yılmaz Vural ile dönem sonuna kadar kontrat imzaladı.
Bir otelde düzenlenen imza merasiminde konuşan Kulüp Lideri Hacı Ahmet Yaman, ligin ikinci yarısına başlarken Vural ile anlaştıklarını, grubun hoş bir hava yakaladığını söylemiş oldu.
Pazar günü Bodrumspor’u konuk edeceklerini ve taraftarın grubu statta desteklemesini isteyen Yaman, “Pazar günü alanımızda oynayacağımız maça buradan herkesi davet ediyorum. Hocama ‘hoş geldin’ diyorum, iyi uğurlu olsun.” dedi.
Vural ise 1986 yılında Malatya’da teknik yöneticilik yaptığını ve o periyotta de ekibin güç durumda olduğunu hatırlatarak düşme potasındaki grubun ligi 5. ya da 6. sırada tamamladığını belirtti.
Genç yaşta kendisine teknik yöneticilik imkanı veren topluluğun artık güç durumda olduğunu anlatan Vural, “Biz de elimizden gelen katkıyı teknik manada vererek ekibi bu durumdan kurtarırsak, buraya borcumu ödemiş üzere olacağız. Liderimizle anlaştık ve artık buradayız. Tıpkı heyecanı hissediyorum şu anda.” sözlerini kullandı.
Vural, şu biçimde devam etti:
“Teknik manada bir antrenör yetersizliğinden burası bu hale geldiyse biz bunu başarabilecek tecrübeye sahibiz. Öteki hususları da çözersek bu çocuklar alana çıktıklarında yalnız futbol düşünecek hale gelir. Ben 12 günde Antalya’da gördüklerimi söz edeyim. Çok yetenekli bir grup, her türlü oyuncu tiplemesi var, ekibin yaş ortalaması 23,8 yani Türkiye liglerinin en genç ekiplerinden bir tanesi. Burada en az bir iki oyuncunun önemli sayılara öbür kadrolara transfer olacak kapasitesi var.”
Yılmaz Vural, futbolcularla çok âlâ anlaştığını, oyunculardan verdiğini alabildiğini bildirdi.
Kulübün borçları ödeyerek, kapalı transfer tahtasını önümüzdeki dönem açmayı hedeflediğini aktaran Vural, “Bana sorarsanız yeterli ki transfer açılmadı, açılsaydı antrenörün oyuncu almaya meyli olacaktı. Transferlere para ödenecek, artı açma işine para ödenecek. Paraları, elimizdeki oyuncuların meselelerini çözmeye harcarız, potansiyeli harekete geçiririz. Deriz ki ‘paranız da ödeniyor, oynayın nedir sorun.” diye konuştu.
Vural, Yeni Malatyaspor’da olduğu için memnun olduğunu kelamlarına ekledi.
Konuşmaların akabinde Yaman ve Vural, mukaveleyi imzaladı.