“Bu kadar farklı mağlubiyetim olmamıştı”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
TFF 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Mehmet Altıparmak, 4-1 kaybettikleri Bursaspor maçına ait, “Antrenörlük hayatımda bu kadar farklı mağlubiyetim olmamıştı. Kendim ve ekibim ismine hayli üzüldüm.” dedi.
Altıparmak, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Bursaspor karşısında beklemedikleri bir mağlubiyet aldıkları söylemiş oldu.
Ligdeki en berbat maçlarını oynadıklarını belirten Altıparmak, “Bursaspor maçında tahminen birinci yarının sonlarına yanlışsız 15-20 dakika kendi oyunumuzu oynayabildik. 1-0 öne geçmemize karşın makus günümüzdeydik ve mağlup olduk. Artık her şeyimizle Gençlerbirliği maçına hazırlanacağız. Oyuncularımız da bizler de epey üzüldük. Ligin başında bu çeşitler şeyler her kadro yaşayabilir. Artık bu maçı unuttuk. Büyük dersler almamız gerekiyor. İnşallah Gençlerbirliği maçını kazanıp yolumuza devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.
Bursaspor maçını kazanmak için epeyce varyasyon denediklerini lakin olmadığını anlatan Altıparmak, “Biz rakibin eksik taraflarına çalıştık ve golü de bulduk. Golden daha sonra konum da bulduk. Ne yazık ki berbat bir yenilgi aldık. Skor nitekim bizi epeyce üzdü. Antrenörlük ömrümde bu kadar farklı mağlubiyetim olmamıştı. Kendim ve ekibim ismine epey üzüldüm.” diye konuştu.
Altıparmak, Ismael Diomande, Alen Melunovic, Gökhan Karadeniz, Barış Başdaş, Cihan Kahraman ve Vukan Savicevic’in sakatlıkları bulunduğunu aktararak, “Diomande, Barış, Cihan ve Savicevic kadroyla birlikte çalışmalara başladı. Barış ve Cihan’ın sakatlığı büsbütün geçti. Diomande ve Savicevic’in yarın testleri var. kararına bakıp, Gençlerbirliği maçı için karar vereceğiz. Melunovic’in tedavisinde sona gelindi. Haftaya ekiple birlikte çalışmalara başlayacak.” değerlendirmesinde bulundu.
Hazırlıklar sürdü
Kırmızı-beyazlı grup, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını sürdürdü.
Teknik yönetici Altıparmak idaresinde futbolcular, koşu ve pas çalışması yaptı. İdman, çift kale maçla bitmiş oldu.
Samsun takımında Osman Çelik, Recep Burak Yılmaz ve Tomane kadrodan başka koşu yaptı.