Bulak: “Çok gerideyiz”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 14. haftasında Ankara Keçiörengücü ile 19 Kasım Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacak Altaş Denizlispor’un teknik yöneticisi Giray Bulak, galibiyet serisi yakalamak için rakipleri karşısına çıkacaklarını söylemiş oldu.
Karşılaşmanın hazırlıklarını Haluk Ulusoy Tesisleri’nde sürdüren yeşil-siyahlı grubun teknik yöneticisi Giray Bulak, yaptığı açıklamada, Ankara Keçiörengücü’nün bilhassa kendi alanında daha tesirli olduğuna dikkati çekti.
Rakiplerinin uygun oyunculardan konseyi bir grup olduğunu kaydeden Bulak, “Puan olarak epeyce güvendikleri yerdeler. Kendimize avantaj elde edebilmek, daha âlâ, yüksek moralli çalışabilmek için, hem kentin yapısını hem idarenin hem taraftarımızın hem oyuncunun moralini yükseltebilmek için kesinlikle bu maçtan uygun bir sonuçla dönmemiz lazım. Bunu biliyoruz. Gereksinimimiz var.” dedi.
Bulak, hazırlıklarının yeterli gittiğini belirterek, “Yani 3 puanla başladık. Bir deplasmandan 3 puanla dönersek bizim için kusursuz olur. Buna da muhtaçlığımız var. Zira epey gerideyiz. Bu ortanın dolması lazım. Rakiplerimize yaklaşmamız lazım. Yaklaşırsak ve fazlaca da yeterli şeyler yapabileceğimizi de biliyoruz.” diye konuştu.
Bir gazetecinin Ziraat Türkiye Kupası 4. tipinde Şanlıurfaspor ile oynadıkları müsabakada cezalı futbolcu oynatılmasından dolayı hükmen yenilgi cezası aldıklarının hatırlatması üzerine Bulak, şunları söylemiş oldu:
“Sonuçta bu hepimizin ortaklaşa üstlenebileceği bir eksikliktir. Çok profesyonel kulüplere yakışan bir durum değil. Lakin en azından o ekiple ilgilenen arkadaşların ve oyuncunun bunu söylemesi gerekir diye düşünüyorum. Biz gençlerimizi kullanmaya çalışırken bu biçimde bir talihsizliğe yakalandık. Umarım bundan daha sonra olmaz.”
Gökhan Süzen: “Mağlup olmamayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor.”
Takımın tecrübeli oyuncularından Gökhan Süzen de üst üste aldıkları berbat sonuçlar niçiniyle grupta bir özgüven eksikliği meydana geldiğini lisana getirdi.
Ligin 12. haftasında aldıkları galibiyetle bunu aştıklarına inandığını vurgulayan Gökhan Süzen, “Zor bir deplasmana gidiyoruz. Çok canlı, futbol oynamayı yeterli bilen bir rakiple oynayacağız. Biz de uygun olma yolunda devam ediyoruz. Her hafta üstüne koyarak gitmeye çalışıyoruz. Motivasyonumuz da üst düzeyde. aslına bakarsan bundan daha sonra bizden alınabilecek puanın ehemmiyeti epey fazla. Mağlup olmamayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Futbolculardan Emre Sıhhat ise güçlü bir maç oynayacaklarını ve devre ortasına kadar alabildikleri tüm puanları almaya çalışacaklarını kaydetti.
 
Üst