Bundeswehr, Ukrayna askerleri için turbo eğitim kursu başlattı

Beykozlu

New member
Ev
Haberler
Leopard 2: Bundeswehr, Ukraynalı askerler için turbo eğitim kursuna başladı

Basında çıkan haberlere göre, eğitim önümüzdeki hafta başlayacak. Askerlerin bir kısmı doğrudan önden geliyor.

Bir Alman Leopard 2 ana muharebe tankı (sembol görüntüsü). AFP/Ina Fassbender

Spiegel haber dergisinde yer alan bir habere göre Bundeswehr, önümüzdeki hafta Cumartesi günü Ukraynalı askerleri Leopard 2 muharebe tankı konusunda eğitmeye başlayacak. Aşağı Saksonya’daki Munster askeri eğitim alanındaki eğitim önümüzdeki hafta ortasında başlayacak.

Spiegel’e göre askerlerin bir kısmı doğrudan Bakhmut kasabası yakınlarındaki ön cepheden geldi. Ukraynalı birlikler, Ocak ayının sonundan bu yana Munster eğitim sahasında Marder piyade savaş aracı üzerinde eğitim görüyor.

Leopard 2 tank eğitimi genellikle birkaç yıl sürer

Spiegel’in verdiği bilgiye göre, Bundeswehr bir tür turbo kursu planlıyor: Sadece altı ila sekiz hafta içinde, Ukraynalı askerler karmaşık silah sistemini çalıştırmanın temellerini öğrenmeli ve ayrıca Leopard ana muharebe tankları ile savaş uçakları arasındaki etkileşimi öğrenmeliler. Marder piyade savaş aracı. Normalde ekiplerin eğitimi birkaç yıl sürer. Dergiye göre, her şey planlandığı gibi giderse askerler Mart ayı sonuna kadar Leopard ana muharebe tanklarıyla ön saflara dönmelidir.

Rapora göre Ukraynalı askerler Almanya’da sadece Leopard ve Marder’i çalıştırmayı öğrenmeyeceklerdi. Neredeyse bir yıl önce Rus saldırı savaşının başlamasından bu yana, yaklaşık 1.500 Ukraynalı asker çeşitli kışlalarda Gepard uçaksavar sistemi veya Almanya’nın daha sonra Ukrayna’ya teslim ettiği Panzerhaubitze 2000 gibi silah sistemleri konusunda eğitildi.

bilgi kutusu resmi