“Bunlar holigan değil, terörist”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında oynanan Göztepe – Altay derbisi yaşanan olaylar niçiniyle tatil edildi.
Murat Caner ve Uğur Meleke, beIN MANŞET’te Göztepe – Altay derbisinde yaşanan olayları masaya yatırdı.
Murat Caner, yaşanan olayların akık alınır olmadığını söylerken, Uğur Meleke, olaylara sebep olanların holigan olarak değil, terörist olarak kıymetlendirdi.
Uğur Meleke’nin yorumu şöyle:
“Bunlar holigan falan değil, terörist. Bu sportif bir hadise değil, kriminal bir hadise. Burada cinayete teşebbüs var. İnsanların can güvenliği tehdit ediliyor. Kaleciye geriden hücum yapılıyor. Bu biçim akınlar daima geriden yapılıyor. Artık saldırıyı yapanlara soruyorum, niye önden saldıramıyorsunuz? Saldıramazsız. Zira önden saldırırsanız atlet kendini savunur.
Hakem Volkan Bayarslan’a, Josef de Souza’ya ve Manuel Fernandez’e yandan saldırıldı. Görme bahtları yoktu.
Bunu kriminal bir hadise olarak ele alıp, acilen nöbetçi mahkemeye sevk edip önemli bir ceza alması sahip.
İngiltere’de Jack Grealish’e emsal bir şey oldu ve alana giren bir taraftar arttan vurdu. Birminghamlı barken, hızlı bir biçimde tutuklandı ve çabucak mahmekemeye çıkartıldı ve 11 aylık evladı olan bu saldırgan, 3.5 aylık mahpus cezasına çarptırıldı. Verilen para cezasının bir kısmı kamu faydasına kullanıldı bir bölümüde Grealish’e verildi. 10 yılda spor karşılaşmalarından men edildi. Artık ben merak ediyorum Türkiye’de hiç gibisi var mı? Bu saldıralardan daha sonra bu türlü mahpusa atılan, caydırıcı biçimde cezalandırılan ve kamuoyuyla paylaşılan bir durum var mı? Bunu yapmazsan yine eder…”