Cenk Tosun: Alanda yanıt veriyorum

Felaket

New member
Beşiktaş ’a dönem başında büyük umutlarla dönen Cenk Tosun’un Valerien Ismael’le yıldızı barışmamıştı. Fransız teknik adamın planlamasında alternatif oyuncu olarak nazaranv yapan Cenk, Şenol Güneş’in bakılırsave gelmesiyle adeta ikinci baharını yaşamaya başlamıştı. Güneş’in gelişiyle birinci 11’de forma giyen deneyimli futbolcu, Ümraniyespor ve Galatasaray müsabakalarında toplamda 3 gol ve 1 asistle oynayarak 4 gole katkı yaptı. Tecrübeli oyuncu, bu çıkışının akabinde A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un da gözüne girdi. Alman hoca, Cenk Tosun’u uzun müddet daha sonra Ulusal formayla buluşturdu.

‘Katar’da olmamız gerekirdi’

Riva’da hem Ulusal Grup tıpkı vakitte Siyah-Beyazlılar’la ilgili olarak açıklamalarda bulunan Cenk, “Ben yalnızca işimi yapmaya çalıştım. Yani gol atmak. İşimiz bu. Hiç kimse hakkında yorum yapmam yanlışsız olmaz. Futbolcunun işi alanda her şeye yanıt vermektir. Futbolunu oynayıp misyonunu yapmaktır. Beşiktaş olsun, Ulusal Grup olsun yalnızca fikrim bu. elbette Katar’da olmamız gerekirdi. Ülkemizin olmadığı Avrupa ya da Dünya Şampiyonası renksiz geçiyor. Turnuvalara apayrı renk katan ülkeyiz” sözlerini kullandı.

‘Mutlu sona ulaşacağız’

Tosun, “Ligde tek amacımız şampiyonluk. Yarışta birfazlaca kulübün olması biz oyuncular, kulüpler ve Türk Futbolu ismine baht. Her vakit rekabet sıçrama getirir. Futbol severler ortasında heyecan ve coşku… Bunu hap birlikte yaşayalım. İnancım memnun sona ulaşacağımız tarafında. Çalışıp üstüne koyarak devam edeceğiz” kelamlarını sarf etti.

Orhan Yıldırım