Cihat İlhan idmanlarını Erzurum ve Kenya’da yapıyor

Felaket

New member
Kırklareli Gençlik ve Spor Müdürlüğünde atletizm antrenörü olarak da misyon yapan Cihat İlhan geleceği hakkında açıklamalar yaptı.

7 yaşında başladım

İlhan spor mesleğine 7 yaşındayken, atletizmle ilgilenen ablasının peşinde koşarak başladığını çabucak sonrasında vücut eğitimi öğretmeninin de teşvikiyle atletizmin hayatının bir modülünü olduğunu söylemiş oldu.

2014’te birinci oldu

2014’te Portekiz’de düzenlenen Şampiyon Kulüpler Kupası’da birinci olduğunu belirten İlhan, ulusal kadro ismine katıldığı maraton ve yarı maratonlarda kürsüye çıkarak Türkiye’ye biroldukça madalya kazandırdığını deklare etti.

25 ülkede maratonlara katıldı

Genç atlet Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan maratonda 2 saat 23 dakika 12 saniyelik derece elde ettiğini, Kenya, Portekiz, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Fransa’nın da ortalarında olduğu 25 ülkede maratonlara katıldığını anlattı.

Kenya’da 6 ay kamp yaptım

İlhan, “Kenya’da 6 ay kamp yaptım bu süreçte. Türkiye’ye döndüğümde Balkan Şampiyonası’nda üçüncü oldum. beraberinde Balkan Yarı Maraton Şampiyonası, Balkan Maraton Şampiyonası ve Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda koştum. Avrupa’da 23 yaş altı kategorisinde en düzgün koşan atlet unvanını aldım.” dedi.

Rakım idmanları Erzurum’da

Rakım idmanlarını Erzurum’da, kış idmanlarını ise Kenya’da gerçekleştirdiğini söyleyen İlhan, “Antrenmanlarımız kuvvete dayalı değil de daha fazlaca uzun uzaklık oluyor. örneğin 30, 35, 40 kilometre koşuyoruz. Piste geldiğimiz vakit 5 kilometre ısınıyoruz. Dört kere 5000 metre yapıyoruz. Soğumayla birlikte 35-40 kilometreleri bulabiliyor” tabirlerini kullandı.

Hedef Paris Olimpiyatları

Gelecek maksadının Paris Olimpiyatları olduğunu söyleyen İlhan “İnşallah 2024 Paris Olimpiyatları yolunda hoş bir derece elde edip, ülkeme, bayrağıma, milletime bunu armağan ederim. Hayalim Türk atletizm tarihinde parmakla gösterilen atletlerden biri olmak.” dedi.