Cristiano Ronaldo, görkemli bir merasimle Al Nassr’a imza attı

Adanali

New member
Geçtiğimiz günlerde Al Nassr takımıyla muahede sağladığı açıklanan Cristiano Ronaldo, imza merasimi için Suudi Arabistan’a geldi. Eşi ve çocuklarıyla birlikte kulüp binasına gelen Portekizli yıldız, birinci vakit içinderda basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İnsanların kendisine ağır sevgi gösterisi için memnun olduğunu aktaran Ronaldo, “Bu hissin tanımı mümkün değil. Yanındakilerin sana sevgiyle bakması için pek epeyce şeyden daha kıymetli. Buradaki beşerler beni seviyor” dedi.

Manchester United’dan ayrıldığı günden daha sonra pek hayli teklif aldığını belirten Ronaldo, “Avrupa’nın çeşitli ülkeleri, Brezilya, Avusturalya ve Portekiz’den teklifler aldım. Avrupa’da kazanabileceğim her şeyi kazandım. O yüzden bu sonucu verdim. Bilgimi, buradaki insanlara aktarmak istiyorum. Bu benim için yeni bir meydan okuma” tabirlerini kullandı.

Suudi Arabistan’daki futbol hakkında da konuşan 37 yaşındaki oyuncu, “Dünya Kupası şampiyonu Arjantin’i yenen tek ülke Suudi Arabistan’dı. Bunu unutmayalım. Suudi Arabistan’da pek rekabetçi bir lig var. İnsanların benim hakkımda ne düşündüğünü umursamıyorum. sonucumdan dolayı fazlaca memnunum. Eşsiz bir oyuncu olarak eşsiz bir kontratı hak ettiğimi düşünüyorum. Buraya gelmem uygun bir talih. Tüm rekorları kırdım, burada da yeni rekorlar kırmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan ekibin teknik yöneticisi Rudi Garcia da görüşmede hazır bulundu.

Cristiano Ronaldo, sonrasındasında Luiz Gustavo, Anderson Talisca ve Vincent Aboubakar’ın da ortalarında olduğu yeni ekip arkadaşlarıyla tanıştı. Soyunma odasında 7 numaralı formayı sırtına geçiren Ronaldo, Mrsool Park Stadyumu çimlerine birinci defa ayak bastı.

Işık gösterisi altında tribünleri dolduran binlerce taraftarı selamlayan Portekizli, objektiflere poz verirken, imzaladığı topları taraftarlara attı.

Ronaldo’nun basın açıklamasının en başında yaşadığı bir lisan sürçmesi ise haberlere mevzu oldu. Suudi Arabistan demek yerine ezkaza Güney Afrika diyen Ronaldo, “Güney Afrika’ya gelmek mesleğimin sonu değil. İnsanların neler söylemiş olduği hakikaten umurumda değil. Ben sonucumı verdim. Burada olmaktan nitekim mutluyum” tabirlerini kullandı.