Deniz Çoban noktayı koydu! Adana Demirspor – Beşiktaş maçında Samet Akaydın’ın golü ofsayt mı?

Felaket

New member
Fanatik Gazetesi muharriri ve eski hakem Deniz Çoban, Adana Demirspor – Beşiktaş maçındaki tartışmalı durumları Muhteşem Lig ‘in yayıncı kuruluşu beIN Sports ekranlarında kıymetlendirdi.

Deniz Çoban’ın Adana Demirspor – Beşiktaş maçı değerlendirmesi şöyle:

”Hakem, bence burada sonucu görmeden veriyor. Elin nereye gittiğini görmüyor. bakılırsabilse ve tesirli bir ikaz yapsa daha fazlaca kabul ederim. Bu dakikada, bu biçimde bir atılıma kart gösterilmemesini kabul ederim.”

”Etkili bir ihtar olmadı burada. Tesirli bir ikaz olmuş olsa ilerleyen dakikalarda tahminen de Balotelli bu kadar agresif olmayacaktı. Hakemi fazlaca fazla eleştirmiyorum ancak faal ihtar yapsa hayli daha uygun olurdu.”

”Futbolun tabiatında olan bir çarpışma. Devam sonucunın gerçek olduğunu düşünüyorum.”

”Sarı kart fazlaca yakışırdı. Bu, alan genişletme değil, elini bilerek geriye gerçek gdolayıyor.”

”Sadece faulün kâfi olduğunu düşünüyorum. Yunus da epeyce hoş gösteriyor. İzleyenler, ‘Acaba sarı kart olur mu?’ diye düşünmüştür.”

”Burada bir faul yok. Hakemin gol sonucu gerçek.”

”Bu durumdan 4 dakika daha sonra 1 gol iptal oldu ve maç uzunca bir süre başlayamadı. VAR denetimi oldu, birfazlaca konu yaşandı. Onun temelinde yatan durumlardan birisinin de bu olduğunu düşünüyorum. Ali’nin burayı âlâ yönetemediğini, tesirli bir ikaz yapamadığını düşünüyorum.”

”Bir de barış elçisi üzere iki oyuncuyu çağırıp, kendisini oyuncuların altında bir duruma yerleştirilmesine sebep oluyor. Katiyetle 2 sarı kart çıkması lazım.”

”Net bir faul. Gözden kaçmış ihlal, VAR müdahalesi gerçek.”

”Bir oyuncu alışılmış ki sonlanabilir. Çok da hoş gol atmış, iptal olmuş lakin yansısını 4. hakemin önünde yapıyor. Geçen hafta fazlaca beğendiğimiz, bu ligde maç yönetmeli dediğimiz Kadir Sağlam önünde bunlar yaşanırken Batshuayi’ye kart göstertiriyor. O denli düşünüyorum, hakemin sırtı dönük. Belhanda’ya da o denli. Balotelli’yi çabucak önünde yaptığı bu davranışlara karşın pas geçmesi bence yeni bir imaj kazanan 4. hakem arkadaşım ismine üzücü.”

”Hakem incelemeye geliyor, 4. hakem arkadaşım baraj kuruyor. Siz artık onları orada durduramazsınız. Çekilin kenara izleyin. İnceleme alanına giren kart gorecek. Bir hakemin bu biçimde bir görevi yok. bu biçimde bir karışıklığın ortasında olunması bana epeyce yanlış geldi.”

”VAR incelemesi âlâ yönetilememiş. Asgarî sarı kart gösterilmesi gereken 2 tane Adana Demirsporlu oyuncu var. Batshuayi’nin hareketi sarı kart ancak eşit cezalandırma ismine daha fazlaca kartı hak edenler yerine Batshuayi’nin cezalandırılması hakem ismine bir eksi. Gol iptalinde ise sorun yok.”

”Sarı kart gerçek karar.”

”Burada bir penaltı olmadığını düşünüyorum. Atak faul çaldı lakin burada yok. Oyunun devam etmesi gerekirdi.”

”Hakem açısından fazlaca güç bir maçtı. Zorluğa sebep de yeterli niyetli oyuncular kadar güzel niyetli olmayan oyuncuların da olmasıydı. Gerginlikleri çözmek, kritik düdükler çalmak zorunda kaldı. Atmosfer çok yüksekti. Burada da faul yok, devam sonucu yanlışsız. Atiba’ya kart gerekmez.”

”Ali Şansalan, kaç yıldır Harika Lig’de maç yönetiyor? Deneyimli sınıfa girecek kadar. Orta deneyimli bir hakem. Balotelli’yi bu dakikaya kadar tanıdı mı? Az hayli tanıdı. bu biçimde bir durumda faul beklerken oyunu devam ettirdiğinde ardında bir şey yapabileceğini hissedecek meslek ve deneyimde mi?”

”Anında gerisini dönüyor duruma. İsteyerek yapıyorsa da sorun, fark edemeden yapıyorsa da sorun. Burada bir şey olacağı belirli. Yardımcı, 4. hakem niçin söylemedi diyebiliriz de bunu hakem hissedecek. Biz de bu maçlara çıktık, yönettik. Anında hissederiz o oyuncuya, o düdük çalınmadığında ne yapacağını hissederiz. En epeyce oradan eleştiriyorum.”

”Onun haricinde yansıyı değerlendiremedi, aldatmayı bakılırsamedi değil. Benim fikrimde aldatma da sarı kart, daha sonraki reaksiyonu de sarı kart. En az birine sarı kart gösterip Balotelli’ye ikinci sarıdan kırmızı göstermeliydi.”

”Elleri doğal pozisyonda. Penaltı değil, devam sonucunın gerçek olduğunu düşünüyorum.”

”Benim açımdan net bir penaltı. Necip, epeyce dikkatsiz davranarak ayağını uzatıyor. Çelme fazlaca net gözüküyor. VAR karışabilirdi.”

Deniz Çoban’ın Adana Demirspor – Beşiktaş maçı değerlendirmesi şöyle:

”Hakem, bence burada sonucu görmeden veriyor. Elin nereye gittiğini görmüyor. bakılırsabilse ve tesirli bir ihtar yapsa daha hayli kabul ederim. Bu dakikada, bu biçimde bir atağa kart gösterilmemesini kabul ederim.”

”Etkili bir ikaz olmadı burada. Tesirli bir ikaz olmuş olsa ilerleyen dakikalarda tahminen de Balotelli bu kadar agresif olmayacaktı. Hakemi hayli fazla eleştirmiyorum ancak faal ihtar yapsa fazlaca daha âlâ olurdu.”

”Futbolun tabiatında olan bir çarpışma. Devam sonucunın gerçek olduğunu düşünüyorum.”

”Sarı kart fazlaca yakışırdı. Bu, alan genişletme değil, elini bilerek geriye gerçek gdolayıyor.”

”Sadece faulün kâfi olduğunu düşünüyorum. Yunus da hayli hoş gösteriyor. İzleyenler, ‘Acaba sarı kart olur mu?’ diye düşünmüştür.”

”Burada bir faul yok. Hakemin gol sonucu yanlışsız.”

”Bu durumdan 4 dakika daha sonra 1 gol iptal oldu ve maç uzunca bir süre başlayamadı. VAR denetimi oldu, birfazlaca konu yaşandı. Onun temelinde yatan durumlardan birisinin de bu olduğunu düşünüyorum. Ali’nin burayı âlâ yönetemediğini, tesirli bir ikaz yapamadığını düşünüyorum.”

”Bir de barış elçisi üzere iki oyuncuyu çağırıp, kendisini oyuncuların altında bir konuma yerleştirilmesine sebep oluyor. Mutlaka 2 sarı kart çıkması lazım.”

”Net bir faul. Gözden kaçmış ihlal, VAR müdahalesi gerçek.”

”Bir oyuncu olağan ki sonlanabilir. Çok da hoş gol atmış, iptal olmuş lakin reaksiyonunu 4. hakemin önünde yapıyor. Geçen hafta epeyce beğendiğimiz, bu ligde maç yönetmeli dediğimiz Kadir Sağlam önünde bunlar yaşanırken Batshuayi’ye kart göstertiriyor. O denli düşünüyorum, hakemin sırtı dönük. Belhanda’ya da o denli. Balotelli’yi çabucak önünde yaptığı bu davranışlara karşın pas geçmesi bence yeni bir imaj kazanan 4. hakem arkadaşım ismine üzücü.”

”Hakem incelemeye geliyor, 4. hakem arkadaşım baraj kuruyor. Siz artık onları orada durduramazsınız. Çekilin kenara izleyin. İnceleme alanına giren kart bakılırsacek. Bir hakemin bu biçimde bir görevi yok. bu biçimde bir kaosun ortasında olunması bana fazlaca yanlış geldi.”

”VAR incelemesi güzel yönetilememiş. Asgarî sarı kart gösterilmesi gereken 2 tane Adana Demirsporlu oyuncu var. Batshuayi’nin hareketi sarı kart lakin eşit cezalandırma ismine daha fazlaca kartı hak edenler yerine Batshuayi’nin cezalandırılması hakem ismine bir eksi. Gol iptalinde ise sorun yok.”

”Sarı kart hakikat karar.”

”Burada bir penaltı olmadığını düşünüyorum. Atak faul çaldı fakat burada yok. Oyunun devam etmesi gerekirdi.”

”Hakem açısından epeyce güç bir maçtı. Zorluğa sebep de güzel niyetli oyuncular kadar güzel niyetli olmayan oyuncuların da olmasıydı. Gerginlikleri çözmek, kritik düdükler çalmak zorunda kaldı. Atmosfer çok yüksekti. Burada da faul yok, devam sonucu hakikat. Atiba’ya kart gerekmez.”

”Ali Şansalan, kaç yıldır Muhteşem Lig’de maç yönetiyor? Deneyimli sınıfa girecek kadar. Orta deneyimli bir hakem. Balotelli’yi bu dakikaya kadar tanıdı mı? Az hayli tanıdı. bu biçimde bir durumda faul beklerken oyunu devam ettirdiğinde ardında bir şey yapabileceğini hissedecek meslek ve deneyimde mi?”

”Anında ardını dönüyor duruma. İsteyerek yapıyorsa da sorun, fark edemeden yapıyorsa da sorun. Burada bir şey olacağı belirli. Yardımcı, 4. hakem niçin söylemedi diyebiliriz de bunu hakem hissedecek. Biz de bu maçlara çıktık, yönettik. Anında hissederiz o oyuncuya, o düdük çalınmadığında ne yapacağını hissederiz. En hayli oradan eleştiriyorum.”

”Onun haricinde yansıyı değerlendiremedi, aldatmayı goremedi değil. Benim fikrimde aldatma da sarı kart, daha sonraki reaksiyonu de sarı kart. En az birine sarı kart gösterip Balotelli’ye ikinci sarıdan kırmızı göstermeliydi.”

”Elleri doğal pozisyonda. Penaltı değil, devam sonucunın yanlışsız olduğunu düşünüyorum.”

”Benim açımdan net bir penaltı. Necip, fazlaca dikkatsiz davranarak ayağını uzatıyor. Çelme epeyce net gözüküyor. VAR karışabilirdi.”