Diagne derbiyi bekliyor: “3 puan için oynayacağız”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın Senegalli futbolcusu Mbaye Diagne, Spor Toto Muhteşem Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe ile yapacakları derbi maça galibiyet için çıkacaklarını söylemiş oldu.
Mbaye Diagne, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Spor Toto 1. Lig takımlarından Bursaspor ile oynadıkları hazırlık maçının akabinde basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Senegalli oyuncu, 5-2 kazandıkları Bursaspor maçında güzel oynadıklarını belirterek, “Fiziksel olarak kendimizi hazır tutmamız açısından yeterli bir fırsat oldu. Bütün ekibin da düzgün değerlendirdiğini düşünüyorum.” dedi.
Harika Lig’de Fenerbahçe ile yapacakları derbinin epeyce kıymetli olduğunu aktaran Diagne, “Bu maçın kolay olmayacağını söyleyebiliriz. Konutumuzda oynadığımız için avantajlıyız. Üç puanı almak için oynayacağız. Taraftarımızın da keyif alacağı bir maç oynayacağız. Çok fazla taraftarın geleceğinden eminim. Onların takviyesi bize katkı sağlayacak.” diye konuştu.
Mbaye Diagne, kadronun atak oyuncuları Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu ile yaşadığı forma rekabetiyle ilgili soru üzerine, “Bu hususta söylenecek fazlaca fazla bir şey yok. Her kadroda rekabet var. Biz Galatasaray için buradayız. Galatasaray’a maç kazandırmak için buradayız.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst