Erik cilt Hag’dan Beşiktaş-Ajax maçı daha sonrası Sebastien Haller’e övgü

Felaket

New member
UEFA Şampiyonlar Ligi C Kümesi 5’inci maçında Beşiktaş , alanında Ajax’a 2-1 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde Ajax Teknik Yöneticisi Erik cilt Hag, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Maça düzgün başlayamadıklarını belirten teknik yönetici Erik cilt Hag, ”İyi oynamadık. Oyunumuzu fazla kompleks yaptık. Bilhassa sağ kanattan bir çok talih tanıdık Beşiktaş’a. Karşı ataklarda bulunduk ve birinci yarının sonuna yanlışsız üstünlük sağlamıştık. İkinci yarıda da Haller’i oyuna aldık ve hayli uygun bir psikolojide olduğu için de golü buldu. Memnunuz. 15 puanımız var ve bu biçimde devam etmek istiyoruz” dedi.

Futbolcularının performansını kıymetlendiren Hag, ”Haller’in oyun zekası ve mantalitesi kendisini hiç bozmuyor, bu yüzden bu kadar başarılı oluyor. 6 oyuncu değiştirdim ve daha sonrasında giren herkesten de hayli mutluyum. Onana, uzun vakittir oynamadığı için kimi eksikleri var lakin birinci yarıda birinci golün akabinde hayli hoş bir kurtarış yaptı o bizim için epeyce önemliydi” halinde konuştu.

Kaleci Onana’ya birinci 11’de yer vermesinin niçinini de belirten Hag, ”Onana’nın oyun ritmine alışması için takıma aldım. İki kalecim var ikisi de çok âlâ. Sporting maçında hangi oyuncuları oynatacağımı düşünmüyorum. Şu anda ligdeki maçı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Maçın ikinci yarısında daha âlâ bir performans ortaya koyduklarını söyleyen Hag, ”İlk yarı daha fazlaca yanılgı yaptık. Taktiksel olarak ikinci yarı daha düzgün oynadık. Birinci yarı kusurlarımız niçiniyle karşı ataklara daha epey müsaade vermiş olduk lakin ikinci devrede daha sabırlı oynadık ve biz de talih yakaladık. Amaçlarımız değişmedi. Ajax epeyce uygun bir durumda. Daha süratli oynuyoruz. Önümüzdeki yeni kura çekimine nazaran oyunumuzu belirleyeceğiz. Daha güç bir kura bizleri bekliyor” dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde bu kadar uygun sonuçlar alacaklarını düşünmediklerini belirten Hag, ”Biz bu neticeyi beklemiyorduk zira Portekiz takımlarıyla Hollanda kadroları geçmişte epey âlâ sonuçlar almadı. Lakin biz hiç bir rakipten korkmuyoruz. Güzel ekipleri sıkıştırmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu. (DHA)