“Erzurumspor’u Avrupa haritasına yerleştirmemiz lazım”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
TFF 1. Lig gruplarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un sportif yöneticisi Muzaffer Bilazer, mavi-beyazlı takımın Harika Lig’e yakışan bir grup olduğunu belirterek, “Erzurumspor her vakit bu ülkede en üst lige yakışan bir grup. Erzurumspor’u futbolda Avrupa haritasına yerleştirmemiz lazım.” dedi.
Muzaffer Bilazer, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un son senelerda inişli çıkışlı bir devir geçirdiğini hatırlattı.
Bu durumun ekip için kolay olmadığını söz eden Bilazer, “Son iki üç yıl ortasında en üst düzeye çıkıp yeniden TFF 1. Lig’e indik. Bunu kaldırabilmek fazlaca kolay bir şey değil. Hem ruhsal hem maddi tahribatı bir kulüp için inanılmaz bir külfet. Buraya geldiğimde birfazlaca şeyi değiştirmek zorundaydım zira duyguyu, coşkuyu değiştirmek zorundaydım. Eski kadroyu azaltıp yeni bir yapı kurmak zorundaydık. Zira iki yıldır bu süreç birtakım ilgileri dejenere etti. Bunu ortadan kaldırmak zorundaydım ki şu anda bu ortamdan çok mutluyum.” diye konuştu.
Bilazer, dönem başı transferlerinin birçoğunu gerçekleştirdiklerini lisana getirerek, şu biçimde konuştu:
“Futbolun 90 dakikadaki değişkenliklerine yanıt verecek oyuncu profiline muhtaçlığımız vardı. Bunları aşağı üst biraz istediğimiz üzere olmasa da genelde yüzde 80 istediğimiz biçimde aldık. Her şeyi istediğin üzere oluşturma bahtı fazlaca sıkıntı. Oyuncuyu katmak değil oyuncudan yaralanmak kolay işler değildir. Biz oyuncu katmaktan da öte ondan nasıl faydalanırız üzerine daha epeyce gittik. Hala daha optimal düzeyde değiliz ona gelmek için biraz vakte muhtaçlığımız var. Bunun niçini dönem başı kadro kampa başladığında genç ekip oyunculardan başladık. Transferin sonuna gerçek istediğimiz sayısal kadroyu oluşturabildik. Nitelik olarak tahminen kimi mevkilerde problemlerimiz olsa bile şu anda nicelik olarak güzel durumdayız.”
Mavi-beyazlı takımın amacına ulaşması için uzun bir maratonun beklediğini anlatan Bilazer, grubun gelecek ismine uygun şeyler ortaya koyacağına inandığını aktardı. Bilazer, kelamlarına şöyleki devam etti:
“Kötü başladık fakat daha sonra 3 maç kazandık. Ümraniyespor maçını uygun oynadık fakat kazanamadık. Grubun en azından hissettirdiği şeyler güzel ancak bu maçı kazansak dahi bir döneme nasıl başladın değil nasıl bitirdiğini değerlidir. Çok uzun yolumuz var ve daha başarmamız gereken hayli şey var. Bu ekip epeyce şey vaat ediyor. Kentin hem maddi tıpkı vakitte manevi dayanağına fazlaca muhtaçlığımız var. Ekibin saha ortasındaki gösterdiklerine bakarsak ilerleyen haftalarda bu grup bu ipi göğüsleyecek diye düşünüyorum.”
“Erzurumspor’u futbolda Avrupa haritasına yerleştirmemiz lazım”
Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Üstün Lig’de olması gerektiğini vurgulayan Bilazer, şunları kaydetti:
“Erzurumspor her vakit bu ülkede en üst lige yakışan bir ekip. Erzurumspor’u futbolda Avrupa haritasına yerleştirmemiz lazım. Sivasspor, Malatya ve Kayseri bir biçimde Avrupa’ya gitti. Sivas bu noktada düzgün tertip kurdu. Erzurumspor onların başardığının daha fazlasını başaracak bir potansiyele sahip. Yalnızca adımlamayı gerçek yapmak lazım. Herkes her şeyin fazlaca düzgün olmasını istiyor. İki, üç yıl ortasında hırpalandık, yıprandık. Hakem yanılgılarında ve yanlış transferler olmuş olabilir fakat küme fikir maksadımıza bir biçimde ket vurdu.”
TFF. 1. Lig’e düşen kadronun bir daha Üstün Lig’e yükselmesi için ellerinden geleni yapacaklarını lisana getiren Bilazer, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Buradan ayağa kalkmak kolay bir şey değildir. İki kere ayağa kalktık inşallah bu sene üçüncüsü olacak. Yanlışsız yapıyı aşağı üst kurduğumuzu düşünüyorum. Biz burada her şeyi içtenlikle inanarak yapmaya çalışıyoruz. Erzurumspor’a yakışan en yanlışsız oyuncuyu katmaya çalıştık. Bu ekip başarır ya da başaramaz zira futbolda hiç bir şeyin garantisi yoktur. Koşulları, şartları ne kadar problemli olsa bile şampiyonluğu getirecek oyuncular üzerine plan yaptık lakin kimileri olmadı.”