Faruk Koca: “Oyuncularımız tarih yazacak”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Spor Toto 1. Lig’de önder durumda bulunduklarını ve şampiyonluğa giden yoldaki kilit maçı bu hafta Eyüpspor karşısında oynayacaklarını söylemiş oldu.
Faruk Koca, yaptığı açıklamada Eyüpspor maçının kıymetine vurgu yaptı.
Harika Lig için maksada odaklandıklarını ve lig üçüncüsü Royal Hastanesi Bandırmaspor’un da 10 puan önünde olduklarını aktaran Koca, “Taraftarımızın önünde fazlaca kıymetli bir maça çıkacağız. Eyüpspor orta transfer devrinde takımını güçlendirdi. Onlar da en makus play-off’ta olmak istiyor. Heyecanı yüksek bir maç olacak. Şampiyonluğa oynayan bir kadro olarak en önemsediğimiz maçlardan birine çıkacağız. Eyüpspor maçı gayeye ulaşmada en değerli anahtarlardan biri olacaktır. Önemli bir biçimde hazırlandık. Oyuncularımıza, teknik heyetimize güveniyorum. Motivasyonumuz hayli düzgün. Taraftarımızın da takviyesiyle bu maçı kazanacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Mamak Belediyesi’nden 10 bin kişilik iftar yemeği
Faruk Koca, 3 Nisan Pazar günü 20.30’da başlayacak müsabakanın Ramazan ayının ikinci gününe denk geldiğini fakat taraftarların iftar için hiç bir problem yaşamayacağını söz etti.
Sarı-lacivertli kulübün lideri, Mamak Belediyesinin kendilerine bu mevzuda dayanak verdiğini belirterek, “Mamak Belediye Lideri Murat Köse’ye teşekkür ediyorum. Stadın etrafında Mamak Belediyesi tarafınca iftar için altı noktada 10 bin kişilik sıcak yemek tertibi yapılacak. Bu manada taraftarlarımız müsterih olsun, iftarla ilgili bir meseleleri olmayacak. Bu vesileyle tüm Müslümanların Ramazan ayını tebrik ediyorum. İnşallah Eyüpspor maçını alarak kadromuz bayramdan evvel bize bayram yaşatır.” diye konuştu.
Faruk Koca, taraftarlarına Eyüpspor maçında grubu yalnız bırakmamaları için davette bulunarak şunları kaydetti:
“Sezon sonuna kadar bayan ve çocuklara maçlarımızın fiyatsız olacağını söylemiştik. Bu imkan devam ediyor. MKE Ankaragücü taraftarsız olmaz. Biz taraftarıyla büyük bir topluluğuz. Taraftarımızla bütünleştik. İdare, futbolcu, teknik heyet ve taraftarlar yan yana gelirse, MKE Ankaragücü’nün büyüklüğü hissedilir. Taraftarlarımızın Eryaman Stadı’yla ilgili başlarında soru işareti olduğunu biliyoruz. 19 Mayıs Stadı’nı da yapmak için elimizden gelen çabayı veriyoruz. 19 Mayıs Stadı yapılana kadar Eryaman Stadı’nda bizi yalnız bırakmasınlar. Heyecanlarını kaybetmesinler. Biz de onların bu külfetini azaltmak için bilet fiyatlarını fazlaca düşük tutuyoruz. Taraftarlarımızdan grubumuza 12. güç olarak takviye olmalarını rica ediyorum.”
“Azim ve kararlılıkla alana çıkıyorlar”
Lider Koca, futbolcular ve teknik heyete fazlaca güvendiğini lisana getirdi.
Takımın büyük bir emek ortaya koyduğunu söyleyen Koca, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Profesyonel futbolcular lakin ruhları amatör. O azim ve kararlılıkla alana çıkıyorlar. hiç bir futbolculumuz oyun disiplinini bozan hal sergilemedi. Son dakikalarda 5-6 maç kazandık, bu da oyuncularımızın mücadeleci ruhunu gösterir. İnşallah bu ekip, bu oyuncularla şampiyon olacak. Şampiyon olan bu grubun oyuncularını da tarih yazacak. Döneme bu takımla başladığımızda epey tenkit aldık lakin biz bu oyunculara inandık. Onlar da bizi mahcup etmedi. Biz de onların ve teknik heyetin sonuna kadar ardındayız. Daima birlikte maksada ulaşıp, şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz. Eyüpspor maçı saat 20.30’da ancak herkes 19.00’dan itibaren statta olsun, 19.21’de iftarımızı birlikte yapalım.”