Futbol topluluğu Yılport Samsunspor’un acısını paylaştı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Harika Lig takımları, Yılport Samsunspor futbol ekibi kafilesinin 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasında hayatını yitirenleri andı.
Ortalarında Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor’un da bulunduğu birtakım kulüpler toplumsal medya hesaplarından Samsunspor’un 33 yıllık acısını paylaştı.
Beşiktaş paylaşımında “Samsunspor ve Türk spor tarihinin en acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989’un yıl dönümünde Samsunspor topluluğunun acısını bir sefer daha yürekten paylaşıyor, trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunspor kafilesini hürmetle ve rahmetle anıyoruz.” açıklamasını yaparken Fenerbahçe ise “33 yıl evvel bugün, trafik kazasında hayatını kaybeden Samsunspor kafilesini hürmet ve rahmetle anıyoruz.” tabirine yer verdi.
Galatasaray, “Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdikleri trafik kazası kararı hayatlarını kaybeden Samsunsporlu futbolcuları ve teknik heyet çalışanını rahmetle anıyoruz.”, Trabzonspor, “33 yıl evvel bugün geçirdikleri trafik kazasında ömrünü kaybeden Samsunsporlu futbolcuları hürmet ve rahmetle anıyoruz.”, Demir Küme Sivasspor ise “20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını yitiren Samsunsporluları hürmetle anıyoruz.” paylaşımında bulundu.
Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, da “20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Malatya deplasmanına gelirken geçirdiği kazada hayatlarını kaybeden futbolcuları ve teknik heyeti rahmetle anıyoruz.” sözü ile Karadeniz takımının acısına ortak oldu.
Ayrıyeten, Spor Toto 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü, Adanaspor, Manisa FK, Giresunspor ve Balıkesirspor toplumsal medya hesaplarından Samsunspor’un acısını paylaştı.
 
Üst