Gençlerbirliği’nde Niyazi Akdaş inanç tazeledi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Gençlerbirliği’nin bugün yapılan genel şurasında Niyazi Akdaş bir daha başkanlığa seçildi.
Kırmızı-siyahlı kulübün Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğündeki Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda düzenlediği genel konseye katılan 526 delegenin 377’sinin oyunu alan Niyazi Akdaş, bir daha lider oldu.
Genel heyette ayrıyeten kırmızı-siyahlı kulübün şirketleşmesine yönelik sunulan ek önerge de oy oldukcaluğuyla kabul edildi.
Şirketleşme önergesi görüşülürken üyeler içinde tartışma çıktı. Gerginlik, güvenlik nazaranvlilerinin ortaya girmesi ve Niyazi Akdaş’ın sakinliğe davet eden konuşmasının akabinde bitmiş oldu.
Niyazi Akdaş, genel konseyin akabinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarımızı sükunete davet edinci herkes yerine oturdu. Gençlerbirliği’ne layık olduğu biçimde kongremizi sonuçlandırdık.” dedi.
Yönetim heyetinde yer alan kimi isimlerin “çizilmiş” olabileceğini lisana getiren Akdaş, “Her seçimde olduğu üzere burada da olması olağandır. Biz liste olarak Gençlerbirliği’ne hizmet etmek için buradayız. Gençlerbirliği mali bakımdan eski günlerindeki üzere olsun diye elimizden gelen bütün çabası göstereceğiz.” diye konuştu.
Gençlerbirliği’ne layık olmayacak biçimde bir şirketleştirme gerçekleştirmeyeceklerini tabir eden Niyazi Akdaş, şunları söylemiş oldu:
“Öncelikle transfer yasağını kaldırıp ekibi kuvvetlendirmek istiyorum. Büyük konuşmak istemiyorum fakat tek amacım Gençlerbirliği’ni 100 yılında layık olduğu Harika Lig’e çıkarabilmek. İnşallah bunda muvaffak olurum. Bizim yaklaşık 7 oyuncu eksiğimiz var. Ekibimizde birbirine alışmış oyunculardan heyeti.”
Yönetim Kurulu
Niyazi Akdaş başkanlığındaki idare heyeti listesinde şu isimler yer aldı:
Sinan Aydın, İsmet Beltan, Talip Çankırı, Eraslan Er, Emre Gökdemir, MUrat Güneş, KUbilay Güvenç, KAtir HAtipoğlu, MUrat Karahan, Cem Karakaşoğlu, Kenan Memiş, Esra Özel, Sezgin Özkan, Arif Ölmez, Mehmet Soylu, Emine Toprak, Vahit Vardar, Şahap Yaralı.