Gençlerbirliği’nden ‘VAR’ isteği

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Gençlerbirliği Kulübü Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, Spor Toto 1. Lig’de bu dönem kıran kırana bir uğraş yaşandığını belirtti.
Akyüz, 2-1 kazandıkları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının akabinde açıklamalarda bulundu.
Maçın başında geriye düşmelerine karşın kazanmasını bildiklerini vurgulayan Akyüz, “Direklerden dönen toplardan birkaçı bile gol olsaydı fark daha da açılabilirdi.” tabirini kullandı.
“Bulunduğumuz ligde kolay kolay görülemeyecek, kıran kırana bir gayret yaşanmaktadır.” değerlendirmesinde bulunan Akyüz, şu biçimde devam etti:
“Tabii ki gönlümüz ekibimizin düşme sınırında değil de şampiyonlukta gayret etmesini dilek ederdi. Lakin devraldığımız kurallar buna uygun değildi. Buna karşın büyük zorluklarla kurduğumuz grubumuz grup olma yolunda büyük uğraş vermektedir. Erzurumspor maçı ile ilgili ortaya koydukları performansları niçiniyle teknik heyetimize ve futbolcularımıza teşekkür ediyoruz. Lakin temel teşekkürü 90 dakika hiç durmadan kadrolarını destekleyerek maç boyunca onları maçtan düşürmeyen taraftarlarımıza ediyoruz.”
“VAR sistemi bu ligde de uygulanmalı”
Muammer Akyüz, hakem yanılgıları niçiniyle değerli puan kayıpları yaşadıklarını savunarak, şunları kaydetti:
“Bu dönem hakem kusurları yüzünden başta bizim kulübümüz olmak üzere öbür kulüplerin de canı yandı. En az 10-12 puanımız yok edildi. Natürel ki hakem yanılgılarının tümünü makûs niyetli olarak kıymetlendirmemiz, hakemlerimize haksızlık olur. Lakin bilhassa genç ve deneyimsiz hakemlerimizin bu yükü kaldıramadıkları aşikar olmuştur. Federasyonumuzdan en büyük beklentimiz; önümüzdeki dönem için hakem eğitimlerine daha epey değer verilmesi ve bilhassa VAR sisteminin bu ligde de uygulanmasıdır.”
 
Üst