Harun Tekin’in Harika Lig hayali

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Eyüpspor’un deneyimli kalecisi Harun Tekin, tek amaçlarının Spor Toto Harika Lig’e çıkmak olduğunu söylemiş oldu.
Kariyerinde Bursaspor, Fenerbahçe, Kasımpaşa’da forma giyen ve dönem başında Eyüpspor’a transfer olan 33 yaşındaki kaleci, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Eyüpspor’da keyifli olduğunu vurgulayan Harun Tekin, “Yeni takım, yeni yapılanma. Ben de bu işin bir kesimi olduğum için memnunum. Lige uygun başladık. Güzel bir takım ve aile olduğumuzu düşünüyorum. Bunu da devam ettirdiğimiz sürece amacımıza ulaşacağımızı düşünüyorum. Takımdaki herkes meslekli, geçmişi güzel olan oyuncular. Muhteşem Lig’de çaba etmiş oyuncular. Kaliteli bir grubumuz var lakin değerli olan grup olmak. Alanda kadro olduğunuzda başarılı oluyorsunuz. Bunu da yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah devamını getirirsek, ligin sonunda istediğimiz gayeye ulaşırız.” dedi.
Tecrübeli kaleci, eflatun-sarılı kadronun büyük maksatları olduğunu lisana getirerek, “Kulüp ve liderimizin projeleri beni heyecanlandırdı. Bu, benim de tercih etmemdeki büyük etkenlerden bir tanesiydi. Amacımız olağan ki Harika Lig’e çıkmak. Bu gayeye ulaşmak için buraya geldik. Elimizden geleni yapıp, amacımıza ulaşmak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.
“Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’in uygun gittiğini düşünüyorum”
Süper Lig’in yeni dönemini kıymetlendiren Harun Tekin, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’in uygun oynadığını belirterek, “Süper Lig’i hayli fazla takip etmiyorum. Daha fazla bizim ligi takip etmeye çalışıyorum. Maçlara bakıyorum fakat fazlaca ayrıntılı incelemiyorum. Bu sene Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’in düzgün gittiğini düşünüyorum.” diye konuştu.
A Ulusal Kadro’da da nazaranv alan Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır ile Fenerbahçe file bekçisi Altay Bayındır’ın hayli yetenekli olduğunu aktaran Harun Tekin, “İkisi de fazlaca pahalı, yetenekli kaleciler. Kalecilik sıkıntı bir mevkidir, ruhsal olarak da âlâ hazırlanmanız gerekiyor. İkisi de büyük topluluklarda oynuyor. Ulusal kadroda da forma giyiyorlar. Bunun da kimi baskıları oluyor. kimi vakit performans düşüklüğü olabilir.” biçiminde görüş belirtti.
“Bursaspor’u Muhteşem Lig’de görmek isterim”
Harun Tekin, mesleğinin kıymetli kısmında forma giydiği Bursaspor’un ortasında bulunduğu duruma üzüldüğünü söylemiş oldu.
TFF 2. Lig’de gayret eden Bursaspor’da 8 sene oynadığını hatırlatan Harun, şunları kaydetti:
“Bursaspor’da uzun yıllar oynadım, kaptanlık yaptım. Oraya şampiyonluk yaşadığı sezdaha sonrasında gittim. Her periyodunu yaşadım. Buralara gelmemde Bursaspor’un büyük tesiri olmuştur. Bu duruma üzülüyorum. Taraftarıyla, topluluğuyla her vakit Muhteşem Lig’de olmayı hak eden bir kulüp. Çok sıkıntı periyotlar geçiriyor. Umarım eski günlerine döner. Bursaspor’u Harika Lig’de görmek isterim.”