“İkimizin de gayesi Avrupa”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
TFF 1. Lig grubu Gençlerbirliği’nin genç kardeşleri Musa ve Abdullah Şahindere’nin amacı uzun yıllar tıpkı forma altında ter dökmek.
Kırmızı-siyahlı kulübün altyapısında yetişen ve profesyonel mesleklerinde bu dönem birinci defa tıpkı kadroda birlikte forma giyen savunma oyuncuları Şahindere kardeşler, AA muhabirine gayelerini anlattı.
Hayalleri birebir forma altında kupalar kazanmak olan Şahindere kardeşler, yolları bir gün ayrılırsa “Sahada babamın oğlunu tanımam” diyecek kadar da futbola profesyonelce bakıyor.
13 yaşındayken Gençlerbirliği’yle oynadıkları bir hazırlık maçında keşfedildiklerini anlatan 18 yaşındaki Abdullah Şahindere, “Hazırlık maçını 3-2 kazanmıştık. 2 golü abim Musa attı, başka golü ise ben. Altyapıda Osman hoca vardı Gençlerbirliği’nde. Bizi denemeye aldılar Beştepe’de. Performansımı beğendiler ve Gençlerbirliği ailesine katıldık.” dedi.
Savunmanın solunda oynayan 19 yaşındaki Musa Şahindere bu sene 9 maçta forma giydi. Ligde son 5 maça birinci 11’de başlayan Musa, kardeşiyle birebir alanda ter dökmenin epey hoş bir his olduğunu belirterek, şöyleki konuştu:
“İlk gayemiz Muhteşem Lig’de Gençlerbirliği formasını birlikte terletmek. Asıl hayalimiz Avrupa’ya birlikte gidip tıpkı kadroda oynamak. Bu gerçekleşirse ülkemize ve ailemize büyük gurur verir. Abdullah’la idmanlarda karşılıklı oynuyoruz. Yüksek toplarda bahtım yok lakin birebir yakalarsam affetmem, babamın oğluymuş dinlemem. Dışarıda kardeşiz, alanda rakibiz. Abdullah 19 Yaş Altı Ulusal Ekibi’nde oynuyor. Gurur duyuyorum onunla. Ay-yıldızlı formayı birlikte birinci kere Ümit Ulusal Grubu’nda daha sonra da A Ulusal Grup’ta giymek istiyoruz.”
Abdullah Şahindere: “İkimizin de amacı Avrupa”
18 yaşındaki Abdullah Şahindere de ağabeyiyle birebir formayı giymenin avantajlarını şöyleki anlattı:
“Birbirimizin açıklarını epey yeterli kapatıyoruz. İkimizin de gayesi Avrupa. Birebir kadro olmasını fazlaca istiyoruz. Mesleğimizde bu biçimde bir adım olursa bilhassa ailemiz için büyük gurur kaynağı oluruz. Bir gün başka ekipte oynarsak karşı karşıya gelebiliriz. Musa’ya epey yakın oynamam gerekecek bu biçimde, zira epey süratli. Ancak alanda bu biçimde rakip oluruz ve kardeşlik maç sonuna kadar rafa kalkar.”
Gol pası Musa’dan, gol Abdullah’dan
İki kardeş bu dönem özel bir an yaşadı.
Ziraat Türkiye Kupası’nda Mardin 1969 maçında birinci 11’de alana çıkan iki kardeşten Musa’nın pasında Abdullah fileleri havalandırdı.
Ailelerinin fazlaca keyifli olduğunu ve hayatları boyunca unutulmaz bir an yaşadıklarını lisana getiren Musa, “Asisti ben yaptım golü Abdullah attı. Maçtan evvel birbirimizle yan topları konuşuyoruz. Abdullah’ın nereye koşacağını biliyorum. Bir korner tertibi daha sonrası art direkte el kaldırdı ve çocukken attığım paslardan birini gönderdim. Aslında ben daima tam karşıtını hayal ediyordum, asisti o yapar golü ben atarım diye lakin bizim için bu büyük bir anı oldu.” tabirlerini kullandı.
Abdullah ise golü hayalin gerçeğe dönüştüğü bir anı olarak anlatarak, “Çocukken bir arada oynayacağımızı düşünmezdik. Lakin bu sene birinci defa bir ortaya gelince hayallerimiz büyüdü. Kademe kademe gideceğiz. Yüksek amaçlara basamak basamak gitmeliyiz.” diye konuştu.