“İstanbul’dan ligde kalmış biçimde dönmek istiyoruz”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Altaş Denizlispor’da kulüp lideri Mehmet Uz, 14 Mayıs’ta Rahmet Sigorta Ümraniyespor ile yapacakları maçta kazanıp ligde kalmayı garantilemek istediklerini bildirdi.
Mehmet Uz, yaptığı yazılı açıklamada, 2-1 kazandıkları NasaDoge Menemenspor maçıyla ligde kalma yolunda değerli bir pürüzü daha kayıpsız atlattıklarını belirtti.
Mesut Bakkal’ın nazaranve gelmesinin akabinde yakaladıkları maç başına 2 puan ortalamasını sürdürdüklerini vurgulayan Uz, şu biçimde dedi:
“Son haftalarda alt sıralardaki tüm ekiplerin maç kazanması, ligde kalma barajını da yükseltiyor. Ligin bitimine 2 hafta kala üzerimizdeki ekiplerin dahi matematiksel olarak ligde kalmayı garantilememesi ligin ne kadar güçlü olduğunu bir kere daha gösterdi. Biz de 45 puana ulaştık lakin çabucak hemen ligde kalmayı garantileyemedik. Geride kalan 2 haftadaki maçlara bakıldığında birfazlaca sürprizin yaşanması mümkün. O yüzden biz kendi işimize bakarak, iki maçta da alabildiğimiz kadar puan alıp, dönemi en uygun yerde bitirmek istiyoruz.”
Bu sezonki son deplasman maçında Rahmet Sigorta Ümraniyespor ile karşılaşacaklarını tabir eden Uz, açıklamasında şunları kaydetti:
“Takımımız çalışmalarını sürdürüyor. Cezalı oyuncularımızın olması dezavantaj üzere görünse de geçen hafta cezaları ve sakatlıkları sebebiyle Menemenspor maçında forma giyemeyen oyuncularımızın geri dönmesi sevindirici. Biz bir ekibiz. Eksik oyuncularımız mazeret olamaz. bir evvel de sakatlık, ceza ve Kovid-19 üzere etkenler sebebiyle epeyce eksikle çıktığımız maçlar oldu lakin forma giyen oyuncularımızın hepsi büyük bir özveriyle bu eksikleri aratmadı. Bu maçta da o denli olacak. İstanbul deplasmanından ligde kalmış biçimde dönmek istiyoruz.”
 
Üst