Karşı saldırılar devam ediyor, Rusya’nın dört Leopard tankını imha ettiği söyleniyor

Beykozlu

New member
Ev
Ukrayna
Ukrayna Haberleri: Karşı saldırılar sürüyor, Rusya’nın dört Leopard tankını imha ettiği söyleniyor

+++ 300 Ukrayna askerinin öldürüldüğü iddia ediliyor +++ Sel felaketinden sonra Rus tarafındaki insanlara neredeyse hiç yardım yok +++ Tüm bilgiler haber blogunda +++

Bir Alman Leopard 2A6 tankı. Rusya yine birkaç tankı imha ettiğini iddia ediyor.Mindaugas Kulbis/AP

UKRAYNA’DA PAZAR GÜNÜ DURUM BU

• Selenskyj’in Cumartesi günü var ilk önce karşı saldırılardan bahsetti. Rusya Savunma Bakanlığı’na göre, Orikhiv kentine yakın ve Zaporijya ile Donetsk Oblastları arasındaki sınırda, Velyka Novosilka köyünün güneyinde bulunuyor. saldırılar gelmek.
  • Rus kaynaklarına göre, saldırılar Yüzlerce Ukrayna askeri öldürüldü ve savaş teçhizatı gibi birkaç Leopard tankı imha edildi olmuştur.
  • Alanında Herson sel görünümünde koşmak kurtarma ve yardım operasyonları daha öte. Bazı bölgelerde su seviyesi şimdiden yeniden düşüyor.
11 Haziran Pazar

Rusya, dört Leopard tankının daha imha edildiğini iddia etti

Rus ordusuna göre, Ukrayna’nın Zaporijya bölgesi ve güney Donetsk’teki ilerleyişini saldırganlara yüksek kayıplar vererek savuşturdu. Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü İgor Konaşenkov, “Ukrayna silahlı kuvvetlerinin bir gün içinde söz konusu bölgelerdeki toplam kaybı 300 asker, dördü Leopard dahil dokuz tank ve beşi Amerikan Bradley olmak üzere 11 zırhlı personel taşıyıcıya ulaştı.” dedi. Bir Fransız Cesar obüsünün de imha edildiği söylendi. Bilgi bağımsız olarak doğrulanamaz.

Konaşenkov, Orikhiv kenti yakınlarında ve Velyka Novosilka köyünün güneyindeki Zaporijya ile Donetsk bölgeleri arasındaki sınırda saldırılar olduğunu söyledi. “Düşmanın tüm saldırıları püskürtüldü” denilirken, iki Ukraynalı yürüyüş kolunun Rus topçusu tarafından vurulduğu da sözlerine eklendi. Savunma Bakanlığı daha sonra imha edilen tankların görüntülerini sundu. Bakanlığın Ukrayna’daki kayıplara ilişkin açıklamalarının geçmişte genellikle çok yüksek olduğu ortaya çıktı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy, Kanada Başbakanı Trudeau’yu kabul etti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun sürpriz ziyaretinin ardından Ottawa’ya yeni askeri yardım için teşekkür etti. Günlük Haber adresindeki konuşmasında, en önemli şeyin topçu mühimmatının teslim edilmesi olduğunu söyledi. Ayrıca, Kanada’nın Ukrayna’nın batılı savaş uçakları satın almasına yardımcı olacak uluslararası bir koalisyona bağlılığına da övgüde bulundu.

Zelenskyy, karşılığında, böyle bir desteğe ihtiyaç duyulması halinde, Kiev’in Kanada’nın yerel orman yangınlarıyla mücadelesine yardım etmeye hazır olduğunu söyledi. Aynı zamanda, güney Ukrayna’da barajın yıkılmasının ardından meydana gelen yıkıcı sel nedeniyle uluslararası yardım kuruluşlarına Rus işgali altındaki topraklarda müdahil olma çağrısında bulundu.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau (solda), Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy'ye sarıldı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau (solda), Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’ye sarıldı.Frank Gunn/Kanada Basını/AP

Sel bölgesinde kurtarma çalışmaları: İddiaya göre Rus tarafından yardım yok

Zelensky’ye göre, Ukraynalılar tarafından kontrol edilen Dnipro’nun sağ kıyısındaki su kütlelerinden şu anda 3.000 kişi güvenli bir yere getirildi. Ancak Zelenskyj, Rus kontrolündeki bölgede halkın Moskova’dan gerçek bir yardım almadığını söyledi.

Zelenskyj: Ukrayna karşı saldırıları sürüyor

Video mesajında Zelenskyy, daha önce Ukrayna’nın cephede karşı saldırı başlattığını doğruladıktan sonra yalnızca ülkenin güneyindeki çatışmalara değindi. Kiev’de düzenlediği basın toplantısında, savunmanın bir parçası olarak Ukrayna’da karşı saldırıların sürdüğünü söyledi. “Hangi aşamada olduklarını ayrıntılı olarak söylemeyeceğim.” Bunun aylardır beklenen Ukrayna karşı saldırısının başlangıcı olup olmadığını açık bıraktı.

Aynı zamanda Zelenskyi, önceki gün Ukrayna’nın karşı saldırısının başladığını ancak Kiev’in kendisine koyduğu hedeflere ulaşamadığını açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de çelişiyordu. Zelenskyy, ne Telegram kanallarına ne de saldırının başarısızlığını açıklayan Putin’e inanmayacağını söyledi. Generalleriyle her gün konuşuyor ve “keyifleri yerinde”. “Bunu Putin’e söyleyebilirsin.” Sadece Ukrayna ordusuna güvenebilirsin.

bilgi kutusu resmi