“Kurduğumuz sistem hayalleri gerçekleştirdi”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Altınordu’da teknik yöneticilik bakılırsavinden ayrılan Hüseyin Eroğlu, Altınordu’daki sistemin tıpkı biçimde devam edeceğini belirterek, “Benim ne yapacağım konusunda çabucak hemen bir şey söylemek için fazlaca erken. Öncelikli olarak Avrupa’ya gidip tüm yenilikleri yerinde görüp incelemek ve yeni bir projeye başlamak istiyorum.” dedi.

Altınordu’nun futbol okullarından A Takımı’na kadar dev bir tertip olduğunu bildiren Eroğlu, ” bu biçimde bir sistemi fakat birlikte hareket ederek çevirebilirdik ve bunu başardık. Sportif muvaffakiyete değil, her vakit daha düzgününü gerçekleştirmeye, Türk gençlerine rol model olmaya, onlarla daha hoş bir geleceğe yürümeye odaklandık. Bugün Altınordu var ise, bunda nazaranv yapan her insanın, bizimle birlikte yürüyen sponsorların, medyanın ve kamuoyunun büyük emeği var.” değerlendirmesinde bulundu.
Sistemin hayli sayıda yıldız yetiştirdiğini aktaran Eroğlu “Bir yandan Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Oğulcan Ülgün, Erce Kardeşler, Mert Hakan Yandaş, Berke Özer, Barış Alıcı, Kerim Alıcı, Ravil Tagir, Enis Destan, Burak İnce, Yiğit Emre Çeltik, Ozan Can Oruç, Alican Özfesli ve Taha Zirve üzere oyuncuları yetiştirdik. 10 yıllık süreçte Genç Ulusal Takımlar’a 68 oyuncu verdik. Bu oyuncular 1000’e yakın ay-yıldızlı formayı giyerek ülkemizi temsil etti. Akademi gruplarımız 15 Türkiye şampiyonluğu kazandı.” tabirlerini kullandı.
Eroğlu, oluşturulan sistemin Altınordu’yu 10 yıl boyunca ayakta tuttuğunu, futbolcu transferinden 500 milyon liranın üzerinde gelir yaratıldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın kurduğu, bizim kusursuz uyguladığımız sistem, her insanın hayal üzere baktığı şeylerin birer birer gerçekleşmesini sağladı. Gelinen noktada borcu olmayan, kurumsal idare prensipleriyle yönetilen, kısa, orta ve uzun vadeli planları muhakkak bir kulüp pozisyonuna gelerek Altınordu armasını en yükseğe çıkardık. Bayrağı 10 yıldır birlikte olduğum Ufuk Kahraman’a teslim etmek hoş bir his. Altınordu sistemi tıpkı biçimde devam edecektir, buna inanıyorum. Benim ne yapacağım konusunda çabucak hemen bir şey söylemek için fazlaca erken. Öncelikli olarak Avrupa’ya gidip tüm yenilikleri yerinde görüp incelemek ve yeni bir projeye başlamak istiyorum.”
Altınordu’da 2012-2013’de nazaranve başlayan Eroğlu, lig ve kupada 369 maçta grubunun başında alana çıktı.