Lauterbach, aşırılık yanlılarından kendi tehlikesi hakkında konuşuyor

Beykozlu

New member
Ev
Haberler
En yüksek güvenlik seviyesi: Lauterbach, aşırılık yanlılarından kaynaklanan kendi tehlikesinden bahsediyor

Federal Sağlık Bakanı, Reich vatandaşları muhtemelen kaçırılmasını planladığından, günün her saati korunuyor. Lauterbach, korumalarına teşekkür eder.

Karl Lauterbach bir basın açıklamasında.Frederic Kern/imago

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) bir röportajda aşırılık yanlılarından kişisel tehlikesi hakkında bilgi verdi. Lauterbach, Perşembe günü Zeit Online ile yaptığı bir röportajda, şu anda “şimdiye kadarki en yüksek güvenlik düzeyine” sahip olduğunu söyledi. “On ya da 15 yıl önce bana Reich vatandaşlarıyla uğraşmak zorunda olduğumu, vurulmamızın mı yoksa kaçırılmamızın mı tartışılacağını söyleseydiniz – bunun düşünülemez olduğunu düşünürdüm.”

Duruşma başlamadan kısa bir süre önce Lauterbach, kaçırılmasını planladığı iddia edilen bir grup Reich vatandaşına karşı konuştu. Dört erkek ve bir kadın aleyhindeki davanın Koblenz Yüksek Bölge Mahkemesi önünde Mayıs ayı ortasında başlaması planlanıyor. Federal savcı, onları federal hükümetin devrilmesini ve Lauterbach’ın kaçırılmasını planlamakla suçluyor.

Özgeçmiş ve aşının yan etkileri: Karl Lauterbach gerçekle nasıl başa çıkıyor?

Özgeçmiş ve aşının yan etkileri: Karl Lauterbach gerçekle nasıl başa çıkıyor?
  • hisseler
Korumalar Lauterbach için hayatlarını riske atıyor

Lauterbach, aşırılık yanlısı çevrelerden gelen düşmanlıklardan etkilenmek istemediğini söyledi. SPD’li siyasetçi, “Sırf güvenliğimi artırmak için risk altında olanların isteklerine taviz vermeyi hayal bile edemezdim” dedi. “Yani bu işin bir parçası olarak bir tür tehlikedeysem, öyle olsun.” Korumaları “nihayetinde bizim için hayatlarını riske attılar. Bunun için son derece minnettarım.”

Lauterbach’a göre, artık 24 saat kişisel güvenliği var: “Özel bir geziye çıktığımda, örneğin yemek yemeye gittiğimde, önce korumam gelir.” Spontan faaliyetler ancak kişisel güvenlik zaten mevcut olduğunda mümkündür. “Ama bunun dışında her zaman bir ila iki saatlik bir teslim süresine ihtiyacım var. Spontane olan pek çok şey artık sınırlı.”

bilgi kutusu resmi