Mesude Alayont, Beşiktaş’a transfer oldu

Felaket

New member
7 yıl evvel Denizli’de ağabeyiyle futbol oynarken futbola merak salan ve akabinde okuldaki vücut eğitimi öğretmeni İbrahim Enli, tarafınca futbola yönlendirilen Mesude Alayont, kısa müddette muvaffakiyet merdivenlerini tırmandı. Denizli’de 4 yıl forma giydikten daha sonra, 3 yıl evvel Üstün Lig gruplarından Kocaeli Bayan FK’ya transfer olan Alayont, burada gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. 2018 yılında Ulusal Kadroya seçilen ve forma giydiği 30 maçta 16 defa fileleri havalandıran Mesude, kulüp mesleğinde ise çıktığı 70 maçta 92 gol attı. bununla birlikte ulusal kadroda da kaptanlık yapan ve dönem başında Üstün Lig’in kurulmasıyla bir arada büyük gruplarında radarına takılan genç yıldız; sonucunı son şampiyon Beşiktaş ’tan yana kullandı ve devre ortası transfer periyodunda siyah-beyazlı ekiple kontrat imzaladı.

“İstediğimiz sürece bizim yapacağımız hiç bir şey yok”

Futbola sokak ortalarında başladığını söz eden 18 yaşındaki yıldız oyuncu, “Kendimi bildim bileli futbol oynuyorum. Küçüklüğümde sokak ortalarında ağabeyimle daima futbol oynardım. Hocalarımın yönlendirmesi ile futbola başladım ve bugünlere geldim. Şu anda yalnızca Beşiktaş’a odaklandım. Dönem sonunda şampiyon olmak ve Şampiyonlar Liginde gayret etmek istiyorum. Ülkemizde bayanların futbol oynaması biraz garip karşılanıyor lakin ilerleyen senelerda epey daha düzgün noktaya geleceğini düşünüyorum. Futbol erkek sporu olarak görülüyor lakin istediğimiz sürece bizim yapacağımız hiç bir şey yok. Futbola meraklı ve istekli arkadaşlarım inandıkları yolda devam etsinler” diye konuştu.