Musk, Trump'la görüşmeye ilişkin raporun ardından: “Para bağışlamıyorum”

Beykozlu

New member
Multi milyarder Elon Musk, eski Başkan Donald Trump'ın seçim kampanyasını finanse ettiği yönündeki iddiaları reddetti.

Musk, Çarşamba akşamı eski adıyla Twitter olan X'te şunları yazdı: “Açık olmak gerekirse: ABD Başkanlık adaylarından herhangi birine para bağışlamıyorum.”

Çok açık olmak gerekirse, ABD Başkanlık adaylarından herhangi birine para bağışlamıyorum

— Elon Musk (@elonmusk) 6 Mart 2024
Ancak ABD'deki X kullanıcılarının ve medyanın belirttiği gibi, bu açıklama Musk'ın tamamen olaya dahil olmayacağı anlamına gelmiyor: Süper PAC'a (Siyasi Eylem Komitesi) veya desteklenen bir adayı destekleyen başka bir fona bağışta bulunması mümkündür. Trump ya da Biden.

Salı günü New York Times, Musk'un Trump ve diğer büyük Cumhuriyetçi bağışçılarla geçen Pazar Mar-a-Lago'da gizli bir toplantıda buluştuğunu bildirdi.

Rapora göre Trump ve ekibi, Joe Biden'a karşı beklenen hararetli kampanya aşaması için ek mali kaynaklara ihtiyaç duyacağından ek büyük bağışçılar bulmaya çalışıyor. New York Times, “(Forbes'a göre) yaklaşık 200 milyar dolarlık net servetiyle Musk, ağırlığını Trump'ın arkasına koymaya karar verebilir ve potansiyel olarak Biden ve müttefiklerinin eski başkana karşı sahip olduğu muazzam mali avantajı neredeyse tek başına silebilir” dedi. spekülasyon yapıldı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Musk uzun bir süre kendisini partiden bağımsız olarak sundu. Ancak ara seçimlerin arifesinde, X'teki destekçilerini Cumhuriyetçi Kongre'ye oy vermeye çağırdı. Biden'ın “uyandırma” gündemine sövüp sayarak Amerikan başkanının göç politikasına saldırdı. Buna göre Biden'ın göç politikası Amerika'nın varlığını tehdit etti ve Amerikan demokrasisini uçurumun eşiğine getirdi. Musk, Demokratların başkanlık seçimlerinde hile yapmak amacıyla yasa dışı olarak çok sayıda göçmeni ABD'ye kaçırdığını iddia etmişti.

Musk daha önce Cumhuriyetçi Ron DeSantis'in destekçisi olarak görülüyordu. Ancak Ocak ayında başkanlık adaylığı yarışından çekildi. Bu Çarşamba, Cumhuriyetçi Nikki Haley partinin başkanlık yarışından resmen çekilerek Trump'ın yeniden aday olmasının önünü açtı.