“Ne kadar yetenekli oyuncunuz olursa olsun…”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’da Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Çaykur Rizespor’un teknik yöneticisi Bülent Korkmaz, AA muhabirine, kamp devri, transferler ve yeni dönem beklentileri hakkında açıklamada bulundu.
Takımı hazır hale getirmek için çalışma yaptıklarını belirten Korkmaz, “Erzurum’a bu sene ikinci gelişimizde, istediğimiz oyuncuları yöneticilerimizle fikir birliği yaparak almaya başladık. Bu süreçte hazırlık maçlarımıza devam ettik ve yeni gelen oyuncuları oynatmaya çalıştık. Hem fizikî tıpkı vakitte taktiksel çalıştık. Kimi oyuncularımız hazırdı, kimileri tam hazır değildi. Onlarla ekstra idman yaparak hazır hale getirdik.” dedi.
Korkmaz, transfer sürecinin sürdüğüne işaret ederek, iki mevki için futbolcu alacaklarını lisana getirdi.
“Aile havasını yaratmak zorundayız”
Lig başlayana kadar Rize’de hazırlıklara devam edeceklerini anlatan Korkmaz, “Şu anki durumdan, oyuncuların çalışmasından mutluyum. Zira geçen sene yaşanan talihsizlikleri, kusurları bu sene yaşamamak için emin adımlarla yöneticilerimizle ilerletmeye çalışıyoruz. Aile havası, birlik ve birliktelik olmadan hiç bir şeyi başaramayız. Birtakım eksikler olabilir fakat bu ortamı yaratmak zorundayız.” diye konuştu.
Sezon başlamadan transfer sürecinin büyük kısmını bitirmek istediğini aktaran Korkmaz, fakat kulüpteki kongre süreci niçiniyle bunun gerçekleşmediğine işaret etti.
Transfer komitesiyle epey yeterli çalıştıklarını ve yanlışsız oyuncular aldıklarını söyleyen Korkmaz, şöyleki devam etti:
“İnşallah hoş sonuçlar alırız. İki mevki için oyuncu almak ve rekabet oluşturmak zorundayız. Hem saha ortasında birebir vakitte saha haricinde oynayan, oynamayan herkes buna katkı sağlamak zorunda. Ne kadar yetenekli, tesirli oyuncunuz olursa olsun, 1. Lig nitekim sıkıntı bir kulvar. Kora kor uğraşta ve sertlikte, oyunu ne kadar uygun oynasanız da rakipten daha fazlasını yapmak zorundasınız. İnşallah Rizespor’u layık olduğu yere taşıyacağız.”
Taraftarlara çağrı
Mavi-yeşilli takımı destekleyen taraftarların başarıda kıymetli rol oynadığına dikkat çeken Korkmaz, kent grubu olmalarını kendileri açısından büyük avantaj gördüğünü belirtti.
Taraftarlardan stadı doldurmalarını isteyen Korkmaz, şunları kaydetti:
“Eğer sonuç alamıyorsanız, onların (taraftar) tesiri var. Sonuç alıyorsanız, onların da katkısı var. Ben olaya bu gözle bakıyorum. Yaptığımız her atılımda taraftarımızın tesiri var. Onları her vakit yanımızda görmek isteriz. Zira Rize epeyce hoş bir kent. Buradaki insanları tez canlı olması, sevgisi, hürmeti beni fazlaca keyifli ediyor. Geçen sene Rizespor’un fazlaca canı yandı. Bunu açıkça söylüyorum. Ben ve bendilk evvelki devirde bunu epey yaşadık. VAR niçin var? Şayet VAR var ise, oradaki hakemin kusur yapmaması lazım. Orta hakemi yanılgı yapabilir, onu düzeltecek skoru etkileyecek durumlarda VAR’daki hakemin daha net karar vermesi lazım. Geçen sene bakıyoruz, orta hakem bir karar vermiyor, VAR hakemi karar veriyor. Lakin orta hakemin sonucu hakikat. Orta hakemin sonucu doğruysa hiç bir şey diyemem fakat yanlışsa arka niyet ararım.”
Korkmaz, deneyimli hakemlerden yararlanılması gerektiğini kelamlarına ekledi.