“Onların dayanağına gereksinimimiz var”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Mustafa Kolcu, Üstün Lig gayeleri için sarı-lacivertli taraftarlardan dayanak istedi.
Kolcu, kulübün Beştepe Tesisleri’nde gazetecilerle sohbet toplantısında bir ortaya geldi.
Konuşmayı epey seven birisi olmadığını anlatan Kolcu, “Şu an hayli konuşmanın bir manası yok lakin şampiyon olunca da en çok ben konuşurum. Taraftar reaksiyon verebilir. Onlara karşı bugüne kadar hiç saygısızlığım olmadı. Ben Ulus’ta, Kızılay’da daima gezen biriyim. hiç bir taraftardan reaksiyon görmedim tam karşıtı ilgi gösterdiler. Futbolun tabiatında tenkit vardır. Güzel sonuçlar geldikçe tribünlerdeki reaksiyon de biter. Onların takviyesine muhtaçlığımız var. Şu an 39 puandayız ve 2. sıradayız. Başarılı olduğumu söyleyemem fakat asla başarısız da değiliz. Maksadımızın 6 puan gerisindeyiz fakat bunu da kapatırız.” sözlerini kullandı.
Spor Toto 1. Lig’in zorluğuna dikkati çeken Kolcu, biroldukca istatistikte başkan olduklarını aktararak, “En epeyce konuma giren, duran toptan en hayli gol atıp en az gol yiyen grubuz. İkili çaba kazanma oranında en yeterli kadrolardan biriyiz. Ligin en az gol yiyen ekibiyiz. Taraftarımız bize inansın.” dedi.
Futbolcuları Owusu Kwabena’nın babasının vefatından dolayı Gana’ya gittiğini daha sonrasında da koranavirüse yakalandığını aktaran Kolcu, “Owusu’nun beyanına inanmak zorundayız. Babasının vefatından daha sonra da virüse yakalanınca gelemedi. Bugün teste girecek. Negatif çıkarsa en kısa müddette getirmek istiyoruz.” diye konuştu.
Kolcu, ekibin deneyimli ismi Tiago Pinto’nun sakatlığından dolayı bu haftada forma giyemeyeceğini söylemiş oldu.
Altyapıdan oyunculara talih vermediği tenkitlerine katiyetle katılmadığını, kendisinin Türk futboluna kazandırdığı isimlerin ortada olduğunu lisana getiren Kolcu, şunları kaydetti:
“İstanbulspor’dayken Zeki Çelik’i 30 bin avroya ben aldırttım. Zeki şu an Lille’de oynuyor. Ben esasen altyapı hocasıydım. Bir oyuncuyu A gruba almak çabucak oynatacaksınız manasına gelmez. Bu adamlar 4 ay evvel altyapıdaydı. 4 oyuncuyu A ekibe çıkardım. Daha öncesinden bu çocuklara aylık verilmiyordu, artık aylık bağlandı. Evvelce prim almazlardı, artık takıma girdiklerinde prim de alıyorlar. İdaremiz altyapıya önemli yatırım yaptı. Kısa ve uzun vadeli yatırımlar vardır lakin en doğrusu orta vadeli yatırımdır. Yetenekle bir yere gelirsin ancak mental olarak kuvvetli değilsen olmaz. Altyapı oyuncularına büyük kıymet veriyorum. A kadroya aldığım oyuncuları da yetenekli olduğu için aldım lakin direkt oynama vakit içinderı artık değil.”
Grubun deneyimli isimleri Aatıf Chahechouhe ile Eren Deriyok’u da öven Kolcu, ikilinin sarı-lacivertl gruba büyük katkı verdiğini vurgulayarak, “Şu an ikisi de kıymetli karakter ortaya koyuyor. örneğin Aatıf’ı 17 hafta kulübede oturttuk. bu biçimde bir oyuncuyu yedek bekletmek kolay değil. Daima yardımcı oldular bize. İşlerine hürmet gösteren isimler. ‘Yeter ki ekip Harika Lige çıksın’ düşüncesindeler.” formunda konuştu.
Alım: “Sadece 1,7 milyon avro döviz borcumuz var”
MKE Ankaragücü Kulübü Genel Saymanı ve Lider Yardımcısı Hakan Alım, sarı-lacivertli kulübün 1,7 milyon avro döviz borcu kaldığını lisana getirdi.
Transfer yasağına bahis olan ölçünün da bu olduğunu anlatan Alım, “nazaranve gelir gelmez birinci odaklandığımız döviz borçları oldu. Geldiğimiz noktada yalnızca 1,7 milyon avro döviz borcumuz var. Şu an geçmiş periyottan kalan 7 futbolcu ve iki kulübe toplam 1,7 milyon avro borcumuz mevcut. Ödemeler için görüşmelerimiz devam ediyor.” açıklamasında bulundu.
Yeni bir projeyle kendi forma markalarını oluşturacaklarını ve Ankaragücü Store mağazalarına büyük ehemmiyet vereceklerini vurgulayan Alım, bu mağazaların birinci sefer kendi devirlerinde kara geçtiğini kelamlarına ekledi.
 
Üst