“Pazartesi gününden daha sonra ortamıza katılanlar olacak”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Bursaspor’un teknik yöneticisi Tamer Tuna, Üstün Lig gayesine ulaşabilmek için uğraş etmeyi sürdüreceklerini söylemiş oldu.
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklama yapan Tuna, kendilerini ligin ikinci yarısında kuvvetli maçların beklediğini belirtti.
Amaçlarının hiç bitmeden devam edeceğini aktaran Tuna, “Bizim yaptığımız planlamalar, hem güzel futbol seyrettirme birebir vakitte sonuç alabilme hedefli. Adanaspor maçı ile birlikte daha da fark oluşturacağımızı düşünüyorum. Bu hususta bize güvenebilirler.” dedi.
Adanaspor maçında taraftarlara düzgün futbol seyrettireceklerine inandığını lisana getiren Tuna, “Her türlü takviyesi goreceğimizi düşünüyorum. Oyuncuların gelişmenini yakından nazarancekler. Umarım son bitiş düdüğüne kadar taraftarımız kadromuzun yanında olur. Harika Lig yolunda tüm uğraşımızı ortaya koyacağız.” diye konuştu.
Transfer süreçlerini epeyce fazla yaşayan bir teknik yönetici olduğunu vurgulayan Tuna, şu görüşlerini paylaştı:
“Sabırlı olmak gerekli. Transfer sürecinin net tarihleri belirli. Hangi mevkilere gereksinim var ve nerelere alınacağı tarafında biz epey netiz. Yabancı oyuncuların sözleşmeleri de belirleyici olacak. Tahminen yarından itibaren gelecek oyuncular olabilir. Pazartesi gününden daha sonra ortamıza katılacak oyuncular olacak. Bütçe de hayli değerli. Ödemelerle ilgili sorumlulukların yerine getirilmesi gerekir. Onlar da yapılıyor. Ödeme planlarını ve transfer matematiğini yapıyoruz. Transfer katiyetle olacak. Bu bir muhtaçlık. Giden oyuncularla ilgili de fazlaca değerli. Benim de telefonla yaptığım transfer görüşmeleri oldu.”
Tuna, Bursaspor’un geleceğiyle ilgili planlamalarının olduğunu aktararak, “Bizde Vakıfköy’den yetişen 14 oyuncu var. Türkiye liglerinde 100’lerce oyuncu var. Gidenler olabilir. Bence temel kıymetli olan, niye bu duruma gelindiğidir. Benim için isim değerli değil. Her oyuncu sorumluluk taşımalı.” sözlerini kullandı.
Bursaspor’un altyapısının futbolcu fabrikası olduğunu belirten Tuna, “Altyapıda 200’ün üzerinde lisanslı futbolcumuz var. Binlerce çocuğun ortasından geliyorlar. Bu çocuklar nasıl Bursaspor’a para kazandırmadan gitmeyi düşünüyor, bu da önemli bir durum. TFF 1. Lig’de olunmasına karşın önemli kontratlar veriliyor. Ona karşın oyuncuların tutumları şaşırtıyor. Artık Üstün Lig’e bile milyon dolarlara oyuncular gitmiyor. Taha Altıkardeş ve Batuhan Kör’e de teklifler olduğu söyleniyor. Gidip oynayabilmeliler lakin paha ölçüsü de hayli değerlidir.” biçiminde konuştu.
Tuna, ekipteki yabancı oyuncu sayısını düşürmeye çalıştığını anlatırken, “Kulübe yük olduğunu düşünüyorum. Takım haricinde yabancı oyuncu da bırakmak istemiyorum. Transfer mevkileri değerli. Takımda biraz dengesizlik var. Savunma manasında görüştüğümüz oyuncular mevcut. Basına yansıyan oyunculardan hakikat olan var, yanlış olan var. Yarından daha sonra transferle ilgili gelişmeleri goreceğiz. Ofansif istikamette de 1 ya da 2 oyuncu düşünüyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.