“Rizespor, Muhteşem Lig’e ait”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un yeni transferlerinden Farouk Miya, grubu Spor Toto Üstün Lig’e çıkarmayı hedeflediklerini söylemiş oldu.
Erzurum’da Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yeni dönem için gerçekleştirilen kamp çalışmalarını tamamlayan Çaykur Rizespor’da 24 yaşındaki Ugandalı oyuncu Farouk Miya, yeni dönem hazırlıklarını ve gayelerini AA muhabirine anlattı.
Mavi-yeşilli gruba geldiği için keyifli olduğunu belirten Miya, “Şu ana kadar her şey yolunda gidiyor ve Rizespor ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı epey memnunum. Buraya yeni geldim ve herkes beni bir aile üzere karşıladı.” dedi.
Miya, dönem hazırlıklarının pek verimli geçtiğini söz ederek, ekibin ve kendisinin hem fizikî tıpkı vakitte taktiksel olarak epeyce güzel gittiğini aktardı.
“Rizespor bence Üstün Lig’e ait”
Daha evvel 2019-2021 yılları içinde Muhteşem Lig temsilcisi Konyaspor’da forma giydiğini anımsatan Miya, “Konyaspor’da olmaktan memnundum, uygun bir ekip. Ancak futbolda kimi vakit isteniz de istemeseniz de birtakım ayrılıklar oluyor. Şu anda 1. Lig’e geldim lakin Rizespor bence Harika Lig’e ilişkin. Biz bu sene Üstün Lig’e çıkma gayesi koyduk. bu biçimde bir maksadı olan ekipte olmaktan da memnunum.” diye konuştu.
Ülkelerdeki futbol seviyelerinin farklılıklar gösterebileceğine işaret eden Miya, şu biçimde devam etti:
“Türkiye’de lig daha kolay ya da daha güç diye bir kıymetlendirme yapmak istemem. Değişik olarak söz edebilirim. Ben Avrupa’da birfazlaca kulüpte oynadım ve baktığınız vakit her insanın futbol oynama stili değişik. Sizin yapmanız gereken ise en süratli biçimde adapte olmak. Benim bahtım ve bence Rizespor’un da bahtı, daha evvel Türk futbolunda oynamış olmam. Neler olabileceğini biliyorum. Gittiğiniz ülkeye ne kadar süratli adapte oluyorsanız o kadar süratli biçimde başarılı oluyorsunuz.”
“Bülent Korkmaz, karakteri epey düzgün bir hoca”
Ülkesi Uganda futboluna da değinen Miya, ülkesinde makus futbol oynanmadığını ve ulusal kadro formasını da giyen biri olduğunu anlattı.
Miya, Karadeniz temsilcisine transfer olmasında kadronun teknik yöneticisi Bülent Korkmaz’ın hayli etkisinin olduğunu belirterek, “Burada olmamın niçini Bülent hoca diyebilirim. Kendisini hem hoca tıpkı vakitte insan olarak fazlaca seviyorum. Bilhassa karakteri hayli düzgün biri. Futbolcu olarak hocanın sizi anlamasını istersiniz düzgün ya da berbat bir anınızda nasıl davranması gerektiğini bilmesi lazım. O beni tanıyor, biliyor. Beni tanıyan, karakteri epey düzgün ve futbolu hayli yeterli bilen bir hocanın yanında olmak istedim.” diye konuştu.