“Sakaryaspor o beklediği hoş günlerine dönmüştür”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
TFF 2. Lig Kırmızı Küme’de deplasmanda Serik Belediyespor’u 2-1 yenerek dönemin bitimine 2 hafta kala Spor Toto 1. Lig’e yükselmeyi garantileyen Sakaryaspor’un şampiyonluğu, Rüstemler Tesisleri’nde coşkuyla kutlandı.
Kent girişinde taraftarlarca coşkuyla karşılanan yeşil-siyahlı atletleri taşıyan ekip otobüsü, ağır ilgi niçiniyle gece Rüstemler Tesisleri’ne geldi.
Meşale yakıp tezahüratlar yapan taraftarlar, futbolcularla çeşitli marşlar söyleyerek şampiyonluğu kutladı.
Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Aziz, buradaki basın toplantısında, şampiyonluğun gerisinde önemli emeğin olduğunu söylemiş oldu.
Bu akşam 7’den 70’e her insanın şampiyonluk kutlamasına katıldığını aktaran Şanlı, “Sakarya ayağa kalktı, bugün tebessüm etti, Sakarya’nın yüzü güldü. Sakarya’nın yüzünü güldürenleri tebrik ediyorum. Allah onların da yüzünü güldürsün inşallah.” dedi.
“İnanmak gerekiyordu, inançlarımız oldu.” tabirini kullanan Aziz, şunları kaydetti:
“Omuz omuza vermek gerekiyordu, verildi, sevgi gerekiyordu, verildi, dayanışma gerekiyordu, verildi. Bugün senelerdan beri hasretini çektiğimiz, hasret duyduğumuz, ‘Başaramazsınız.’ diyenlere karşı ‘Başaracağız.’ dediğimiz tacımızı birlikte takmış olduk. ötürüsıyla bu muvaffakiyet kimsenin değil, Sakaryaspor’a gönül verenlerin, gözyaşı dökenlerin başarısıdır. Sakaryaspor, yıllardır özlediği, beklediği o hoş ulu günlerine tekrar dönmüştür. İyi olsun. İnşallah bu başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum.”
“Sakarya, bu biçimde tarihi bir günü yaşamamıştı”
Kulüp Lideri Cumhur Genç de şampiyonluğun tüm topluluğa, taraftara güzel olmasını dileyerek, Lider Ulu başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
Bu şampiyonlukta her insanın emeği olduğunu vurgulayan Genç, “Dışarıda yaklaşık 150 binden çok insan vardı. Sakarya, bu biçimde tarihi bir günü yaşamamıştı. Demek ki bu kent epey daha hoşlukları hak ediyor. Biz bir daha Liderimiz Ekrem ağabeyle uğraşımızı vereceğiz. İnşallah bir daha mahcup olmadan, hak ettiğimiz Harika Lig’e, bizim yerimiz 1. Lig de değil, Muhteşem Lig, inşallah orada Sakarya kentini ve Sakaryaspor’u en hoş biçimde temsil edeceğimize inanıyorum.” diye konuştu.