Samsunspor cephesinden açıklamalar: “Bu takım şampiyon olmak için toplandı”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un deneyimli oyuncusu Ali Kaan Güneren, evvel Ziraat Türkiye Kupası’nda Adanaspor akabinde da 13 Kasım Pazar günü deplasmanda yapacakları Tuzlaspor maçını kazanmak istediklerini söylemiş oldu.
Kırmızı-beyazlı kadronun orta saha oyuncusu Ali Kaan Güneren, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Samsunspor formasıyla birinci golünü Göztepe karşısında atmanın sevincini yaşadığını belirtti.
Attığı golle grubunun hem 3 puanı tıpkı vakitte üst üstte ikinci galibiyeti aldığını vurgulayan Ali Kaan, “Galibiyet aldığımız için fazlaca memnunum. Bu bana öz itimat verecek ve önümüzdeki maçlarda daha düzgün olmamı sağlayacak. Şu an hoş bir gidişatımız var. İnşallah Tuzlaspor maçıyla galibiyet serisini 3 maça çıkartacağız. aslına bakarsan galibiyet serileriyle şampiyon olunuyor.” dedi.
Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Tipi’nde yarın Adanaspor ile alanlarında yapacakları maça da değinen deneyimli oyuncu, “İnşallah yarın kupa maçını, akabinde lig maçını kazanırız. Buraya şampiyon olmak için geldim. Bu takım şampiyonluk için toplandı. Bu vakte kadar bir şanssızlık vardı. Bu şanssızlığın kırıldığını düşünüyorum.” tabirini kullandı.
Öte yandan Samsun takımı, yarın yapacağı Adanaspor maçının hazırlıklarını tamamladı. Teknik yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde çalışan kırmızı-beyazlı oyuncular, taktik yüklü çalışma gerçekleştirdi. .
Antrenmana sakatlıkları süren Moryke Fofana, Mücahit Albayrak ve Yusuf Abdioğlu katılmadı.