Samsunspor’un golcüsü deklare etti! “Süper Lig’den teklifler almıştım…”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor, deplasmanda oynayacağı Altınordu maçının hazırlıklarına başladı.
Teknik yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde Nuri Asan Tesisleri’nde toplanan kırmızı-beyazlı oyuncular, ısınma koşusu ve kültür fizik hareketleri yaptı. İdmana sakatlıkları bulunan Mücahit Albayrak ile Yusuf Abdioğlu katılmadı.
Samsun grubunun golcü oyuncusu Douglas Tanque basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’de birfazlaca kulüpten teklif aldığını lakin Samsunspor’u tercih ettiğini aktardı.
Takımda her şeyin istediği üzere gittiğini belirten Tanque, “Gollerimi erken attığım için de fazlaca memnunum. Bunda kadro arkadaşlarımın rolü de değerli. Onlar gol atmama yardımcı oluyorlar. Üstün Lig’den kimi gruplardan teklif almıştım lakin Samsunspor’a geldim, zira buranın projesine inandım. Grup arkadaşlarımızla birlikte hayli güzel çalışıp, Muhteşem Lig’e çıkmak istiyoruz. Taraftarımızın her vakit yanımızda olmasını istiyoruz. Birinci andan son ana kadar bize dayanak olmalarını istiyoruz. Ben de kadro arkadaşlarımla birlikte elimden geleni yapıp, taraftarlarımızı memnun etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.
Güneren: “Çok kuvvetli bir takıma sahibiz”
Kırmızı-beyazlı grubun deneyimli oyuncusu Ali Kaan Güneren, Samsunspor’un şampiyonluğa gidecek bir takıma sahip olduğunu vurgularak, şunları kaydetti:
“Takıma bu yıl katıldım ve biraz alışma sürecim oldu. Yeni yeni gruba adapte oluyorum. Son maçta kendimi daha düzgün hissettim. Taraftarlardan gelen olumlu yorumlar beni keyifli etti. Son maçı kazandığımız için memnunuz. Çok kuvvetli bir takıma sahibiz. Herkes bir yarış ortasında. Biri makus oynadığında başkası girip, ondan daha güzel oynayıp, maçı kazandırabilecek güçte. Âlâ bir ekibe sahip olduğumuz için şampiyonluk yolunda ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Kendi performansım da gruba alıştıkça artıyor. Bunun daha güzelini de bakılırsaceğiz. Şu anda yüzde 50 ile oynadığımı hissediyorum.”