Seyahat Tutkunlarının Mutlaka İzlemesi Gereken Birbirinden Muazzam 7 Netflix Belgeseli

Adanali

New member
Netflix insana ilham veren ve içindeki seyahat aşkını körükleyecek ufuk açan yapımlarla dolu. sizin için bu şahane yapımlardan 7 tanesini seçtik:

A Cook Abroad (Gezgin Aşçı), 2015

Hem seyahat hem gastronomi tutkunuysanız ve seyahat etmek sizin için yemek yemek için bahaneyse A Cook Abroad’u mutlaka seyretmelisiniz. Bu yapımda İngiltere’nin en ünlü şefleri, mutfaklarından çıkarak Fransa, Hindistan, Arjantin ve daha pek çok yerden gelen tariflerle dünya mutfaklarından leziz yemekler yapıp bu yemekleri yerel halkla birlikte tatmanın zevkini paylaşıyor.

Happy People – A Year In Taiga (Mutlu İnsanlar – Taiga’da Bir Yıl), 2010

Farklı iklimler, farklı kültürler ve farklı insanlar keşfetmekten hoşlanıyorsanız Sibirya’da yaşayan ve doğanın zorlu koşulları ile mücadele eden çalışkan Yenisey Irmağı kıyısı halkının konu edildiği Happy People tam size göre olabilir. Werner Herzog’un yönettiği bu belgesel insana sadece yeni yerler görme isteği değil aynı zamanda doğayla bütünleşip sınırlarını zorlama fikrini de aşılıyor.

Expedition Happiness (İstikamet Mutluluk), 2017

Alman bir çiftin eski bir okul otobüsünü gezen bir eve dönüştürerek Amerika’da çıktıkları road trip’i anlatan Expedition Happiness hem çok eğlenceli hem de insana umut aşılayan bir yapım. Almanya’daki hayatlarından çok daha farklı şeyler deneyimleyen ve yolculukları boyunca ilişkilerine farklı bir açıdan bakmaya başlayan çiftin hikayesi, yol belgeselleri sevenleri alıp götüren bir yapım.

The Last Shaman (Son Şaman), 2016

Genç bir adamın içinde bulunduğu buhrandan kurtulmak için çıktığı spiritüel bir yolculuğu konu alan The Last Shaman aynı zamanda Amazonların ve Latin Amerika’nın renkli kültürel yapısını ve göz alıcı coğrafyasını tanımak için de iyi bir fırsat.

Given (Dalgalardaki Miras), 2016

15 ülkeyi kapsayan bir sörf yolculuğunu 6 yaşında bir çocuğun gözünden anlatan Dalgalardaki Miras, küçük bir çocuğun dünyaya ve doğaya bakış açısının nasıl değiştiğini görmek açısından oldukça çarpıcı bir film. Özellikle çocuklu aileler için son derece uygun olan Dalgalardaki Miras’ı izledikten sonra ailece uzun bir yola çıkmak isteyebilirsiniz.

Jack Whitehall: Travels With My Father (Jack Whitehall: Babamla yolculuk), 2017

En kötü geçen gününüzü bile şenlendirip yüzünüze kocaman bir gülümseme konduracak bir şey izlemek isterseniz, İngiliz komedyen Jack Whitehall’un 80 yaşındaki aristokrat babasıyla birlikte çıktığı Güneydoğu Asya gezisini konu alan Jack Whitehall: Travels With My Father belgeselini kesinlikle izlemelisiniz! Zıpır ve muzip bir karakter olan Jack ile oğlunun tam zıttı bir karakter olan babasının Tayland, Vietnam ve Kamboçya maceraları gerçekten çok eğlenceli.

Tales By Light (Işığın Masalları), 2015


6 bölümlük bir mini belgesel dizisi olan Tales By Night, dünyaca ünlü fotoğrafçıların dünyanın pek çok farklı bölgesinde çektikleri karelerden oluşan bir görsel şölen. Her bölümü 20 dakika süren bu dinlendirici belgeselin ilk bölümünde okyanuslar, ikinci bölümünde ise Himalaya Dağları’ndan benzersiz görüntüler yer alıyor.
 
Üst