“Sezon sonunda şampiyonluk kupası bu kente gelecek”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunpor, teknik yönetici Hüseyin Eroğlu’nun nazaranve gelmesiyle çıkışa geçti.
Kırmız-beyazlı kadro, teknik yönetici Bayram Bektaş’ın ayrılmasının akabinde ligin 7. haftasında bakılırsave gelen teknik yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde 11 maçlık kritik devirde beşer galibiyet ve birliktelikle 20 puan toplarken, 1 defa mağlup oldu.
Samsunspor, Eroğlu idaresinde maç başına 1,8 puan ortalaması yakaladı.
Ligin 6. haftasında 7. sırada yer alan kırmızı-beyazlı takım, Hüseyin Eroğlu’nun misyon yaptığı 11 haftada elde ettiği puanlarla averajla 3. sıraya kadar çıktı.
Eroğlu: “Engellere değil gayemize odaklandık”
Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada bakılırsave geldiklerinde 3 kıymetli oyuncunun 2 aylık devirde sakatlık yaşaması ve golcü oyuncu Douglas Tanque’nin 3 maçlık kart cezalısı bulunmasına karşın grubu yarışın ortasında tuttuklarını belirtti.
Samsunspor’un maksadı doğrultusunda mazereti olamayacağına işaret eden Eroğlu, şu biçimde devam etti:
“Çok güçlü ve kritik bir devri maç başına 1,8 puanla geçerek avantajı yakaladık. Bu süreçte her vakit yanımızda duran Kulüp Liderimiz Yüksel Yıldırım, idare şuramız ve taraftarımıza teşekkür ediyorum. Gül bahçesi olan bir yolda yürümüyoruz. Fakat mahzurlara değil gayemize odaklandık. Bu, tek maçla gerçekleşecek yahut sona erecek bir amaç değil, bilakis büsbütün bir müddetç idaresi. Samsunspor’un hiç bir mazereti olamaz. Dönem sonunda şampiyonluk kupası kesinlikle bu kente gelecek, kâfi ki süreci kenetlenerek yönetelim.”
Sakatlıklar niçiniyle kimi oyuncuların üzerine fazla yük bindiğini de kaydeden Eroğlu, “hiç bir futbolcumuzu kaybetme lüksümüz yok. Ahmet Sağat’ı ve gençleri kadroya adapte edip Laura’yı bir daha kadroya döndürdüğümüz üzere her oyuncumuzdan en yüksek randımanı, en gerekli vakitte elde etmek üzere bir planlama yapıyoruz. Geride kalan 11 maçlık lig serisinde özveriyle oynayan tüm futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu noktada alınan her puanın pahalı olduğuna inanıyorum. Bir kere puanla, iki kere gol averajıyla Play-Off’u son maçta kaybeden bir teknik yönetici olarak yalnızca puanın değil, golün dahi kıymetini yaşayarak gördüm.” değerlendirmesinde bulundu.
Ziraat Türkiye Kupası 5. tipinde 21 Aralık Çarşamba günü Trabzonspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Eroğlu, “beraber oynadığımız her maç bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Trabzonspor maçına da bu gözle bakıyorum. Bir yandan kupadaki yolumuza devam etmek, başka yandan nefesimizi lig maratonuna göre ayarlamak durumundayız. Trabzonspor müsabakası, kentsel rekabetin yanı sıra zorluk derecesi yüksek maç oynama eksikliğimizin giderilmesi açısından da büyük ehemmiyet taşıyor.” tabirlerini kullandı.