“Takviyeler, bizleri daha kuvvetli kılacaktır”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Gençlerbirliği’nin kaptanı Muhammed Bayır, hoş bir sinerji yakaladıklarını ve ekip halinde eksiyi artıya çevirebilecek bir yapıya sahip olduklarını söylemiş oldu.

“Bir an evvel oynadığımız oyunun üstüne biraz koyabilirsek, lige daha hazır kadro olacağımıza inanıyorum”

Muhammed Bayır, yaptığı açıklamada, ligin birinci haftasında 3-3 birliktee kaldıkları Altınordu müsabakasında, ferdî ve kadro manasında izleyenlere keyifli bir maç izlettiklerini belirterek, “Bizler oynarken büyük keyif aldık. O denli umut ediyorum ki bizleri izleyenler de birebir keyfi almışlardır. Müsabakanın birinci yarısında 6 gol ve kaçan bir penaltı vardı. Ligdeki başka maçları da izledim, açıkçası Altınordu maçı kadar keyifli değildi.” dedi.

Dönemin yeni başladığına dikkati çeken Muhammed, biroldukça ekibin çabucak hemen hazır olmadığına işaret ederek, “Tabii ki haftalar ilerledikçe bu değişecek ve gelişecektir. Bizim için de birebir şey kelam konusu. Bir an evvel oynadığımız oyunun üstüne biraz koyabilirsek, lige daha hazır grup olacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Takviyeler, bizleri daha kuvvetli kılacaktır”

Geçen dönem grup içerisinde arkadaşlık manasında hayli hoş hava yakaladıklarına değinen savunma oyuncusu, şunları kaydetti

“Sezonun ikinci yarısında yakaladığımız bu havayı, geçtiğimiz dönemden bu döneme taşımak için uğraştık, kısmen de olsa başarabildiğimizi düşünüyorum. Futbol bir beraberlik oyunudur ve kadro içerisindeki olumlu havayı alana yansıttığınız ölçüde başarılı olabiliyorsunuz. Ayrılanlar bulunmasına karşın geçen dönemden kalan oynayan ya da oynamayan genç oyuncu arkadaşlarımız var. Biz bunlarla fazlaca hoş bir sinerji yakaladık. Saha içerisinde herkes kimin ne yapabileceğini aşağı üst bildiği için bu da saha içerisine avantaj olarak yansıyor. Hazırlık maçlarında bu beraberliğin skor manasında olmasa dahi oyunsal manada karşılığını gördük. beraberinde ekip olarak eksiyi artıya çevirebilecek bir yapıya sahibiz. Buna karşın bu grupta gereksinimi olan bölgelere kesinlikle transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum. Birbirini tanıyan bu oyuncu kümesine yapılacak destekler, bizleri daha kuvvetli kılacaktır.”

Muhammed, 19 Ağustos Cuma günü deplasmanda oynayacakları Boluspor maçına ait “Gözlemlediğim kadarıyla Boluspor, sistemden ve taktikten daha epey dinamik bir grup imajı veriyor. Transfer yapamamamıza karşın eşit koşullara sahip olduğumuzu düşünüyorum. Daha dönem başı olduğu için her iki grubun da kimi eksiklikleri var. Haftalar ilerledikçe futbol ismine daha farklı maçlar, daha farklı uğraşlar olacaktır. Boluspor deplasmanından puan ya da puanlar alabilecek güce ve yeteneğe sahip olduğumuzu düşünüyorum.” halinde görüş belirtti.