TFF’den yabancı kuralı sonucu!

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
TFF, Muhteşem Lig’de geçen dönem 8+3 formunda uygulanan yabancı oyuncu kuralının yeni dönemde da birebir biçimde devam edeceğini deklare etti.

Harcama limitleri hakkında da açıklamaya yapan Türkiye Futbol Federasyonu, “TFF İdare Heyeti; 2022-2023 dönemi için ilan edilecek Grup Harcama Limitlerindeki kabul edilebilir sapma oranını %40 olarak belirlemiştir.” sözlerini kullandı.

Ayrıyeten A Ulusal Kadro’nun UEFA Uluslar Ligi’ndeki Lüksemburg maçının Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanmasına karar verildi.

TFF’nin aldığı kararlar şöyleki;

“1. 2022 – 2023 Futbol Döneminde Üstün Ligde yabancı asıllı futbolcu uygulamasının, geçen dönemdeki üzere alanda karşılaşmaya devam eden takımda birebir anda en çok 8 yabancı asıllı futbolcu bulundurulması şartıyla, mukavelesi devam edenler de dahil en çok 14 yabancı asıllı futbolcunun tescil edilerek A Grup ve Karşılaşma İsim Listesinde bulundurulması uygulamasının devam etmesine; buna ilaveten kulüplerin 21 yaş ve altında olmaları şartı ile, U14 ulusal kadrosu dâhil olmak üzere ülkesinin ulusal ekiplerinde en az 10 karşılaşmada oynamış 3 yabancı asıllı futbolcu ile de mukavele imzalayabilmelerine ve bu futbolcuları A Ekip Listesine yazabilmelerine, kulüplerin alanda karşılaşmaya devam eden takımda birebir anda en çok 8 yabancı asıllı futbolcu bulundurmaları şartıyla, karşılaşma isim listesine en çok 14 yabancı asıllı futbolcu yazabilmelerine,
TFF 1. Ligde ise yabancı asıllı futbolcu uygulamasının, bundan evvelki dönemdeki formu ile uygulanarak, kontratı devam eden futbolcular dahil 8 yabancı asıllı futbolcunun tescil edilerek, lisans alabilmelerine, kulüplerin alanda karşılaşmaya devam eden takımda birebir anda en çok 5 yabancı asıllı futbolcu bulundurmaları şartıyla, karşılaşma isim listesine en çok 7 yabancı asıllı futbolcu yazabilmelerine karar verilmiştir.
2. TFF İdare Konseyi; 2022-2023 dönemi için ilan edilecek Kadro Harcama Limitlerindeki kabul edilebilir sapma oranını %40 olarak belirlemiştir. Ayrıyeten; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı Ek-XII-D Kadro Harcama Limiti belirleme hususunda, Grup Harcama Limiti için tanımlanan hesaplama biçimlerinden yüksek olan fiyatların alınması suretiyle, ilgili Ekip Harcama Limitinin belirlenmesi kararlaştırılmıştır.
3. A Ulusal Grubumuzun, Lüksemburg ile 22 Eylül Perşembe günü oynayacağı UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme maçı Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanacaktır.”
 
Üst