“Transfer yapmak fazlaca zor”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Adanaspor’un teknik yöneticisi Sait Karafırtınalar, 3’er maçlık galibiyet serileri oluşturarak Spor Toto 1. Lig’de üst sıralarda yer almayı hedeflediklerini söylemiş oldu.
Karafırtınalar, yaptığı açıklamada, ligin 20. haftasında yarın yapacakları Bursaspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti.
Ekibin başına ligin 8. haftasında geçtiğini anımsatan Karafırtınalar, “Son 10 haftada yakalanan 2 puan ortalaması bizim için sevindirici. En az gol yiyen ekip olduk. İçeride oynadığımız maçlarda bir birliktelik aldık, başkalarını kazandık. Bu bizim ismimize sevindirici, grubun geliştiğini gösteren bir şey.” diye konuştu.
Karafırtınalar, lig sıralamasında gruplar içinde puan farkının fazla olmadığını aktararak, “Ligin geneline baktığımızda, üst sıradaki 5 kadroyla ilgili birinci başta kopmalar olacak üzere görünse de daha sonra puanlar birbirine yaklaştı. Herkes birbirini yendi, lig sıralamasında aşağısı üste epeyce yakın. Balıkesirspor haricinde bütün ekiplerin play-off talihi olduğunu, hatta birinci 10 ortasındaki birtakım kadroların birinci 2 bahtı olduğunu bile düşünüyorum. Çok sıkıntı bir lig oldu ancak ikinci yarısı fazlaca daha güç olacak.” tabirlerini kullandı.
“Oyun içerisinde fazlaca değişik formasyonlarda oynayabiliyoruz”
Son 10 maçtaki performansın yalnızca savunma ve kalecilerin başarısı olmadığını vurgulayan Karafırtınalar, şunları kaydetti:
“10 maçta 4 gol yenmesi hakikaten kıymetli. Bunu yalnızca savunmanın, kalecinin güzel oynamasına bağlamıyoruz. Grup savunmasını güzel yaptığımızı düşünüyorum. Bu ligde tek 3’lü oynayan grup biziz. Oyun içerisinde fazlaca değişik formasyonlarda oynayabiliyoruz. 3-4-3, 3-5-2, 3-6-1 ve 3-7 direkt oynayabiliyoruz. Bu sistemleri oyuncularım saha içerisinde uyguluyor. Kendimi bu manada şanslı da hissediyorum. Ön tarafta takım derinliğimizin eksik olmasından dolayı ofansif manada biraz daha yetersiziz. İkinci yarı bu açığı kapatabilirsek fazlaca daha tesirli bir grup oluruz diye düşünüyorum.”
Karafırtınalar, son 4 maçta 2’şer galibiyet ve birliktelik elde ettiklerini hatırlatarak, “Bütün gayretimiz seriler yakalayabilmek. Bu ligde başarılı olmak istiyorsan kesinlikle 3 maçlık serileri devamlı yakalaman lazım. Ortada bir birliktelik olabilir, kimi vakit tek maçlık kayıplar olabilir lakin 3 maçlık seriler fazlaca kıymetli. bir daha o denli bir seriyle başlayabilirsek play-off’un birinci etapta adaylarından bir tanesi oluruz.” halinde konuştu.

“Transfer yapmak fazlaca zor”

Ekipteki futbolculardan Ognjen Ozegovic, Samed Ali Kaya, Serdar Özkan ve Orkan Çınar ile yollarını ayrıldıklarını belirten Karafırtınalar, şu sözleri kullandı:
“İlk hafta transferler oynatılamıyor. Transfer yapmak epeyce sıkıntı. Ekipler transferlerini oynatamadığı için oyuncularını göndermek istemiyor. ötürüsıyla transferlerimizi açıklayamıyoruz yahut yapamıyoruz. Liderimiz da idare konseyimiz da çalışmalar yapıyor. İkinci maçtan daha sonra transferler kesinlikle gelecektir, katkı da sağlayacaktır. Defansa iki destek yaptık, orta saha ve ön tarafa 3 oyuncu almayı düşünüyoruz. Bilhassa forvet, sağ ve sol kanat almayı düşünüyoruz.”