Y. Samsunspor, Bayram Bektaş ile imzaladı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor, teknik yönetici Bayram Bektaş ile kontrat imzaladı.
Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen imza merasiminde, Samsunspor’a gelmekten memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.
Taraftarların heyecanla izleyeceği bir ekip yapısı oluşturmak istediğini anlatan Bektaş, “Samsunspor’dan gelen teklif daha sonrasında liderimiz Yüksel Yıldırım ile birinci toplantıda misyonu almayı kabul ettim. Zira Samsunspor’un projesi ve maksatları büyük ve ben de bu maksatların ortasında olmak istedim. İnşallah bu amaçların yakalanması konusunda daima bir arada çalışacağız.” dedi.
Kamp hazırlıklarına başladıklarını lisana getiren Bektaş, şunları kaydetti:
“Takımımız Samsun’da 21 Haziran’da toplanacak, daha sonra birinci kampa Kayseri’ye, ikinci kamp periyodu için ise Bolu’ya gideceğiz. Şu an takım oluşumunu sağlamaya çalışıyoruz. Birinci kamp devrine kadar yüzde 80 grubu oluşturursak, gelecek döneme hazır olmamız avantajlı olacak. Birkaç eksik bölgeye ikinci kamp devrinde karar verebiliriz ancak kesinlikle birinci kamp devrine kadar yüzde 80 kadrosu oluşturmamız lazım. Güzel takım kurmak için liderimiz Yüksel Yıldırım büyük çaba veriyor. Hangi bölgeye kimi alacağız, isim vermek istemiyorum. Zira çabucak öbür kulüpler bu oyuncuya fazla sayı veriyor ve oyuncuyu kaçırıyoruz. Kentin ve topluluğun beklentisinin farkındayım. Buradan hayli daha güçlü gruplarda bakılırsav yaptım. İstediğim futbol kurgusunu oluşturdum. Burada bunu daha üst düzeye çıkartarak savaşan ve uğraş eden bir ekip haline dönüştürerek inşallah özlediğimiz Üstün Lig’e yükseliriz.”
Bektaş, dönem ortasında genç oyunculara da talih tanıyacağını kelamlarına ekledi.
Yılport Samsunspor Kulübü Lider Vekili Veysel Bilen de teknik yönetici Bektaş’a güvenliklerini vurgulayarak, topluluğun istediği futbol anlayışını gruba yansıtacağına inandığını söz etti.
Konuşmaların akabinde Bektaş ile 1+1 yıllık mukavele imzalandı.