“11 yıllık Harika Lig hasretini gidermek istiyoruz”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 22. haftası’nda alanında Erzurumspor FK’yi 2-1 yenen Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “22. hafta önder olmak ve bu biçimde fırsat yakalamak bizim için kıymetliydi.” dedi.
Eroğlu, maçın akabinde düzenlediği basın toplantısında, Erzurumspor FK ile epey güç bir maça çıktıklarını söylemiş oldu.
Ligin 36 haftalık uzun bir maraton olduğunu vurgulayan Eroğlu, “36 haftalık lig maratonunun 22. haftasında hayli değerli bir maça çıktık. 22. hafta önder olmak ve bu biçimde fırsat yakalamak bizim için kıymetliydi. Rakiplerimiz puan kaybetmişti. Puansal manada kolay görünen maç fazlaca sıkıntı geçti. Eyüpspor galibiyetinden daha sonra hazırlıklarımızı bugün için yapmıştık. Maçın birinci yarısı tempoyu yakalayamadık. Rakibin oyunu da bunu etkiledi. Durumları değerlendiremedik. Geri niyet tepki verdik. Bir net golümüz de verilmedi. Öne geçince daha süratli oyun oynuyoruz. İkinci yarıda taraftarın çoşkusuyla bir arada rakip alanda oynamaya başladık. Skoru bulunca farkı kaçırdık. Sonuçta kazandık. Önder olduk. Kıymetli olan bu liderliği ilerleyen haftalara taşımak. 11 yıllık Harika Lig hasretini bu sene gidermek istiyoruz.” tabirini kullandı.
Erzurumspor FK cephesi
Erzurumspor FK Teknik Yöneticisi Muzaffer Bilazer ise, üzücü bir yenilgi aldıklarını kaydetti.
Zor bir maç oynadıklarını belirten Bilazer, şunları kaydetti:
“Samsunspor’un liderlik maçıydı. Güzel bir oyun oldu. Maçı kazanabilirdik. Âlâ bir atmosfer vardı. Bizim açımızdan hakem üzerinden maçı okumamız gerekiyor. Zorluklarla ve transfer yasağı ile gayret ediyoruz. Hakemler pek fazlaca maçta bize kart konusunda cömert davranıyor. Kırmızı kart yediğimiz konumun akabinde hakeme itiraz ederken sarı kart gördüm. Bunun Samsunspor ile alakası yoktu. O orta reaksiyon gösterirken koridorlarda polis bize saldırdı. Polis bana, Mustafa Yumlu ve liderimize vurdu. Üzerimize kan bulaştı. Emniyet güçleri koridorlarda yenilen ekiplere daha toleranslı olmalı. Gereksiz bir arbede yaşandı. Sıkıntı günler geçiriyoruz. Maç takvimimiz de epeyce sık. En şiddetli yollarda otobüsle seyahat yapıyoruz. Şu an durumumuz bizim için hiç açıcı değil, bir girdabın içerisindeyiz. Âlâ oynadığımız biroldukça maçı kazanamadık. TFF ve hakemlerin de bu noktalarda bize olumsuz tesiri oldu. Mağdurluklarımız skorlara yansıdı. Bu makûs günleri atlatmak için daha fazlaca çalışacağız”
 
Üst