Adam, Frankfurt Havalimanı’nda Şansölye Scholz’a saldırdı

Beykozlu

New member
Ev
Haberler
Güvenlik açığı: Adam, Frankfurt Havalimanı’nda Şansölye Scholz’a saldırdı

Frankfurt Havalimanı’ndaki asfaltta, Olaf Scholz (SPD) aniden bir adam tarafından kucaklanır. Korumalar görünüşe göre tehlikeyi çok geç fark ettiler.


Christian Gehrke

Şansölye Olaf Scholz (SPD) hükümet uçağına biniyor.


Şansölye Olaf Scholz (SPD) hükümet uçağına biniyor.Kay Nietfeld/dpa


Frankfurt Havalimanı’nda bir adam çok sayıda güvenlik görevlisini ve BKA yetkilisini kandırdı. Çarşamba akşamı geç saatlerde asfaltta Şansölye Olaf Scholz’a (SPD) koşup ona sarılmayı başardı. Bild gazetesinin haberine göre, adam hemen tutuklanarak Hessen’de polis tarafından sorguya çekildi.

Scholz daha önce Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 25. doğum gününü Frankfurt am Main’de kutlamıştı. Olayın sona ermesinin ardından adamın arabasıyla havaalanına giderken kendisini Şansölye’nin konvoyuna bağladığı söyleniyor. Bu konvoy, Scholz’u ve ayrıca Federal Maliye Bakanı Christian Lindner’ı (FDP) havaalanına getirdi. Ne BKA ne de havaalanı güvenliği, adamın arabasının kendilerinden biri olmadığını fark etti.

Olaf Scholz’un korumaları tehlikeli durumu çok geç fark etti


Scholz limuzinden uçağa binmek istediğinde adam arabasından indi, Scholz’un elini sıktı ve ona sarıldı. Korumalar tehlikeli durumu çok geç fark ettiler.

Bild gazetesi, Başbakanlık’tan yapılan bir açıklamadan alıntı yapıyor: “Olaf Scholz için bu, belirli bir durumda büyük bir olay değildi, sadece şaşırtıcı derecede sıcak bir kucaklaşmaydı. Geriye dönüp bakıldığında, orada neler olabileceği netleşiyor.”

bilgi kutusu resmi
 
Üst