Ailesi istemediği için kimsesizler mezarlığına gömülmüştü: Elazığlılar engelli kızın ‘kimsesi’ oldu

Adanali

New member
Edinilen bilgiye nazaran, doğuştan ağır zihinsel engelli Zühal G. (12), Erzurum’dan Elazığ’daki bir bakımevine nakledildi. Beslenme sorunu olan ve kısa müddet kaldığı bakımevinden hastaneye kaldırılarak tedavi altına çocuğun midesinden PEG ile beslenmesine devam edildi.


Tedavisi sırasında hastanede hayatını kaybeden bahtsız kızın ailesi, cenazeyi kabul etmedi. Bunun üzerine morgdan alınan cenaze, Elazığ’daki kimsesizler mezarlığına defnedilmek üzere yola çıkarıldı.


Asri mezarlıktaki mescide getirilen çocuğun cenaze namazı, mezarlık çalışanları tarafınca kılındı. Cenaze, dualar eşliğinde kimsesizler mezarlığına defnedildi.


Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, kimsesizler mezarlığına defnedilen Zühal G.’nin mezarlığını ziyaret etti. Annesinin kabul etmediği küçük kızın mezarının başında Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Ardından Dernek Lideri ve üyeleri kızın mezarına karanfil bırakarak her vakit kimsesiz, muhtaç ve güç durumda olanların yanında olduklarını kaydetti.


Elazığlılar olarak her vakit yardıma muhtaç olanların yanında olduklarını belirten Dernek Lideri Onur Şahin, “Bugün dernek olarak dün vefat eden kardeşimizi ziyarete geldik. Kimsesiz ve yetim olduğunu öğrendiğimiz kardeşimize bugün hocamız eşliğinde Kur’an-ı Kerim okuduk, dualar ettik. Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak dul, yetim ve öksüz kardeşlerimize sahip çıktığımız üzere bu kardeşimize de sahip çıktık. Kendisinin yerinin cennet olmasını dileyerek, Allah rahmet eylesin diyoruz. Elazığlılar olarak da her vakit kimsesiz kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.
 
Üst