Bandırmaspor’da 3 transfer

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Bandırmaspor; Georgios Koutroumpis, Isaac Tshikuna Tshibangu ve Sedat Şahintürk’ü takımına kattı.
Bordo-beyazlı takım, 5 dönem Panathinaikos’ta oynayan ve kaptanlığını yapan 31 yaşındaki Georgios Koutroumpis ile 2, Belçika’nın Anderlecht grubundan 19 yaşındaki Isaac Tshikuna Tshibangu ile 3, Adana Demirspor’dan 26 yaşındaki Sedat Şahintürk ile kiralık olarak 1 yıllık mukavele imzaladı.
Kulübün TOKİ’deki tesislerinde düzenlenen imza merasiminde konuşan Bandırmaspor Kulübü Lideri Onur Göçmez, gelecek dönem da gayelerinin keyifli ve hoş futbol sergilemek olduğunu söylemiş oldu.
Eksik bölgelere bakılırsa transfer yaptıklarını aktaran Göçmez, “Hedeflerimizden biri de kampa eksiksiz bir takım götürmekti. Şu anda da onu gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımıza pazartesi günü Bandırma’da başlıyoruz. Çarşamba günü gideceğimiz Bolu kampına kadar iki transferimiz daha olacak.” diye konuştu.
Takımda geçen yılki kadroyu büyük ölçüde koruduklarını söz eden Göçmez, şunları kaydetti:
“Doğancan ile kontratımız bitti. Dos Santos, sakatlığı geçmişti lakin bizim sonucumızla forma giymedi. Kıymetli olan Bandırmaspor duruşu. Eyüpsporlu bir futbolcu ile yaşadığı münakaşa niçiniyle takım dışı bıraktık. Onun da yolu açık olsun. Yanlış hareketler yaptı ve biz de kendisiyle çalışmama sonucu aldık. Landel de bize epeyce yarar sağladı ona da teşekkür ediyorum. kimi vakit değişimler güzeldir, birtakım süreçlerde ekonomiyi de düşünmek lazım. Pucko’nun da kontratı bitti.
Gelen futbolcular nokta transfer ve Bandırmaspor’da oynamak isteyenler. Biz epey para vermiyoruz fakat ödemelerimizi sağlıklı yapıyoruz. Belçika’dan 2 genç oyuncu kampa katılacak. Keny ile ilgili teklifler almaya başladık. İki taraflı düşünüyoruz. Avrupa ile bir transfer yaşamak istiyoruz. 2-3 Avrupa ekibinden teklif geldi. Keny, Bandırmaspor’u epeyce seviyor ve kalmak istiyor, fazlaca önemli bir teklif gelmezse kalacak.”
Altyapı alanında da çalışmalar yaptıklarını anlatan Göçmez, altyapıdan başlayarak yapılanmaya gittiklerini tabir etti.
Yeni transferlerden Georgios Koutroumpis, Bandırmaspor’da bulunduğu için memnun olduğunu belirterek, “Bana talih verdikleri için epeyce memnun ve fazlaca heyecanlıyım. Kadro arkadaşlarımla bu ekibi Harika Lig’e çıkarmak istiyoruz.” diye konuştu.
Adana Demirspor’dan kiralanan sağ kanat oyuncusu Sedat Şahintürk ise “Bu ailenin bir modülü olduğum için epeyce memnunum. Ben de bu grup için elimden geleni yapacağım. Arkadaşlarımızla konuşuyoruz, hoş bir aile ortamı olduğundan bahsettiler. Bunların olması buraya gelmemde tesirli oldu. Bir an evvel adaptasyon sürecini atlatıp ekibe katkı vermek istiyorum.” sözlerini kullandı.
İmza merasimine, sportif yönetici Ersel Uzgur da katıldı.