BB Erzurumspor Lideri Düzgün’den istifa sonucu

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Lideri Ömer Düzgün, misyonunu bırakacağını deklare etti.
Düzgün, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Üstün Lig’e çıkan Rahmet Sigorta Ümraniyespor, MKE Ankaragücü ve İstanbulspor’u tebrik etti.
Futbolun yalnızca alanda oynanmadığını ileri süren Düzgün, “Süper Lig’e çıkan gruplar kutluyorum lakin nasıl çıktıklarına baktığımızda hakkıyla çıkan da talihiyle çıkan da var. Futbol yalnızca alanda oynanmıyor bunu gördük, masada da oynayacaksın. Bu epey açık ve net.” dedi.
Düzgün, geçen senelerda kadro olarak çeşitli haksızlıklara maruz bırakıldıklarını öne sürerek, şöyleki konuştu:
“Bizim geçtiğimiz senelerda da masada kaybettiğimiz vakit içinder vardı. İklim kuralları, öbür bölgelere uzak oluşu, hakemlerin adaletsizliği bu grubu vakit zaman zahmetlere soktu. Bu dönem da birebir badireler oldu. Yorum yapmakla olmuyor zira söylemiş olduğin kelamlar yerini bulmuyor. Kimsenin olaylara hakkaniyetle baktığı yok. Tekraren TFF Lideri ve yöneticilerini ziyaret ettiğimiz vakit içinder oldu. İstediğimiz şeyleri söylemiş olduk lakin onlar kendi bildiklerini okudular. Bunu en son Erzurum’daki İstanbulspor maçında gördük.”
Süper Lig’e çıkan 3 kadroyla rastgele bir meselelerinin olmadığını lisana getiren Düzgün, “Ben bunları söylerken hedefim Muhteşem Lig’e çıkan ekiplerin başarısına gölge düşürmek değil. Buraya kadar gelen bir kadro, bir golle eleniyor. Aslında bir başarısız değiliz lakin başarısız olmak için birtakım aksiyonlar gölge düşürüyor. Hiç kimse bize ayrımcılık yapmadı, yalnızca rakiplere ayrımcılık yapıldı. Biz idareyle elimizden geleni yaptık vicdanımız rahat fakat kısmet bu biçimde oldu.” diye konuştu.
Kulüp başkanlığı vazifesine devam etmeyeceğini ekibin onursal lideri Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen’e bildirdiğini anlatan Düzgün, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Onursal liderimiz Mehmet Sekmen ile görüştük ve bakılırsavime devam edemeyeceğimin bilgisini verdim. Bu grubu şu anda yalnız bırakacağım manasına gelmiyor. Liderimizin isteği olmasa da ısrarım üzerine ‘bu biçimde sen bilançonu, grubun durumu açıkla, kadroya sahip çıkacak, yönetecek, bu borç yüküyle talipli olan arkadaşlarımız, Erzurumspor sevdalıları var ise buyursun gelsin’ dedi. Artık kongre süreci başlayacak, bu süreçte ne gerekiyorsa elimden geleni yapmaya hazırım.”
 
Üst